20.09.2020

 

МОН: зарплата вчителів зростатиме впродовж 2021 року

У проекті Державного бюджету на 2021 рік передбачено 102,5 млрд грн для виплат заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти. Протягом наступного року зарплата вчителів має бути підвищена майже на 30%.

Про це, за інформацією прес-служби МОН, повідомив тимчасово виконуючий  обов'язки міністра освіти Сергій Шкарлет.

За його словами, загалом у проекті бюджету на 2021 рік закладено збільшення видатків на освіту на 34 млрд грн.

Субвенція на Нову українську школу передбачена у сумі 1,4 млрд грн.

Окрім того, у 2021 році планується виділення коштів для шкіл на боротьбу з пандемією.

«На наступний рік передбачили нову субвенцію для закладів освіти на боротьбу з пандемією коронавірусу. У проєкті бюджету на ці заходи закладено один мільярд гривень. МОН працює над тим, щоб збільшити суми видатків на освіту», – повідомив Сергій Шкарлет.

«Червоних» зон значно поменшало. Школи відкриють

Незважаючи на загальне зростання зафіксованих випадків коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні, «червоний» рівень епідемічної небезпеки з 21 вересня буде діяти у 14 адміністративних одиницях, тоді як до цього часу він був встановлений у 37 містах та районах.

Відповідне рішення ухвалено за результатами засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, «червоний» рівень епідемічної небезпеки визначався за новим критерієм, встановленим урядом на останньому засіданні. А саме: якщо захворюваність перевищує уп’ятеро середній показник по Україні за останні 14 днів (зараз він складає 99,8 на 100 тисяч населення).

Саме тому, Тернопіль не віднесено до «червоної» зони — захворюваність у 4,97 рази перевищує середню по Україні за 14 останніх днів.

Також, за словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, відтепер обмеження для «червоних» рівнів епідеміологічної небезпеки визначатимуться Державною комісією з питань ТЕБ та НС за пропозицією регіональних комісій. Нові обмеження для «червоних» зон будуть встановлені у понеділок, 21 вересня.

Згідно з новим рішенням комісії, до «червоного» рівня потрапили місто Бережани, Заліщицький та Тернопільський райони Тернопільської області.

Окрім того, 11 адміністративних одиниць, на територіях яких було встановлено «червоний» рівень на минулому засіданні Державної комісії з ТЕБ та НС, залишились на цьому ж рівні.

Серед них:

  • у Закарпатській області - місто Чоп;
  • у Львівській області - Перемишлянський та Пустомитівський райони;
  • у Тернопільській області  - Збаразький район;
  • у Хмельницькій області - місто Славута та Волочиський район;
  • у Черкаській області- місто Канів;
  • у Чернівецькій області  - Герцаївський та Кельменецький райони;
  • у Чернігівській області - місто Ніжин та Носівський район.

За інформацією МОЗ, окремі міста та райони вийшли з «червоного» рівня. Зокрема Івано-Франківськ, Коломия та Калуш, а також Косівський і Тисменицький райони Івано-Франківської області, міста Біляївка, Ізмаїл та Болградський район Одеської області, місто Дубно Рівненської області, міста Тернопіль, Чортків та Бережанський, Бучацький, Гусятинський, Монастириський, Теребовлянський, Чортківський райони Тернопільської області.

Місто Київ залишилось у переліку регіонів з «помаранчевим» рівнем епідемічної небезпеки. Загалом до «помаранчевого» рівня віднесено 85 адміністративних одиниць, що на одну менше, ніж тиждень тому.

До «жовтого» рівня епідемічної небезпеки віднесені 236 адміністративних одиниць, що на 63 більше, ніж станом на 10 вересня.

 

Міністерство освіти готується до запуску НУШ у 5-9 класах, - Сергій Шкарлет 

Мовний омбудсмен проти поділу ЗНО з української

Розділяти тест зовнішнього незалежного оцінювання на два окремих тести – з української мови і літератури, а також української мови – не можна.

Про це у своєму коментарі щодо ініціативи Міністерства освіти і науки сказав освітній омбудсмен Тарас Кремінь.

За його словами, нововведення є однією з найбільших загроз, що може стосуватись освітньої реформи та української гуманітарної державної політики.

Він також повідомив, що готує звернення до прем’єр-міністра і Міністерства освіти з тим, щоб зазначена норма була переглянута або аргументована.

«Засвоїти українську мову без високого рівня вивчення української літератури є неможливим ані на рівні вивчення української мови, ані на рівні читацької компетентності», – упевнений уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Як відомо, починаючи з 2021 року, Український центр оцінювання якості освіти пропонуватиме вступникам скласти тест або з української мови, або з української мови і літератури.

Відповідна норма передбачена в проекті Умов прийому до закладів вищої освіти в 2021 році.

Ініціатива має на меті надати право вступникам на більшість спеціальностей використовувати результати ЗНО лише з української мови. Натомість для вступу на спеціальності з підвищеними вимогами до гуманітарних знань абітурієнти складатимуть тест з української мови і літератури.

Рішення про складання двох окремих тестів ЗНО — з української мови і літератури та окремо лише з української мови – схвалено наказом МОН у липні 2019 року.