12.09.2019

У МОН змінюється команда заступників міністра

Кабінет Міністрів провів низку кадрових призначень у профільних міністерствах. Кадрові зміни стосуються і Міністерства освіти і науки.
Відтепер посаду першого заступника міністра обійматиме Юрій Полюхович. З 2014 до 2016 року він був радником міністра освіти і науки України на громадських засадах. З 2017 року очолював громадську організацію «Українська науково-дослідна фундація». Вільно володіє англійською, іспанською та класичною чольті (мова ієрогліфічної писемності майя).
На посаду заступника міністра призначено Любомиру Мандзій, яка протягом 2016-2019 років працювала директором департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. У липні 2019 року перемогла у конкурсі на посаду начальника управління Державної служби якості освіти у Львівській області. Вільно володіє польською мовою, а також має достатній рівень англійської.
Ще одним заступником міністра призначено Максима Ярмистого, який з 2016 року працював директором департаменту правового забезпечення Міністерства освіти і науки України. Володіє англійською та польською мовами.
Окрім цього з посад заступників міністра звільнено Павла Хобзея, Вадима Карандія та Юрія Рашкевича.
Як відомо, 6 вересня на засіданні Кабінету Міністрів було призначено двох нових заступників міністра освіти і науки України. Зокрема, заступниками міністра освіти і науки стали заступник начальника обласного управління освіти і науки Рівненської ОДА, колишній директор школи Петро Коржевський та керівник Аналітичного центру «CEDOS» Єгор Стадний.

6 українських вишів потрапили до світового рейтингу

6 українських вишів потрапили до рейтингу кращих вузів світу The Times Higher Education World University Rankings 2020. Про це повідомляє Українська правда.
Це один із найбільших світових рейтингів, який спирається на основні завдання університетів – навчати, досліджувати, обмінюватися знаннями та розвивати міжнародне співробітництво.
Університети ранжуються відповідно до 13 показників та розподіляються за групами. Всього у рейтинг 2020 року потрапили близько 1400 навчальних закладів з усього світу.
Заклади вищої освіти України, що потрапили до рейтингу:
  • Національний університет «Львівська політехніка»
  • Львівський національний університет імені Івана Франка
  • Національний технічний університет «Харьківський політехнічний інститут»
  • Сумський державний університет
  • Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразина.
Найвищу позицію серед українських вишів посіла «Львівська політехніка» потрапивши у групу 801-1000. Всі інші українські виші опинились в категоріях 1000+.
Раніше в Times Higher Education було 4 українських виші. У цьому році до рейтингу потрапили Сумський державний університет та Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», натомість Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», який був у рейтингу в 2016 році, вибув.
Лідером рейтингу кілька років поспіль залишається Оксфордський університет. На друге місце піднявся Каліфорнійський технологічний інститут, на третьому – Кембридж.