26.04.2020

У всіх школах України з вересня запровадять коригуюче навчання: що це таке
Підвищення кваліфікації педагогів: у МОН пояснили, які курси "зарахують", а які ні

Літні канікули у школярів розпочнуться наприкінці травня

Навчання школярів з використанням дистанційних технологій триватиме до кінця травня. Після цього розпочнуться літні канікули.
Про це в інтерв'ю Радіо Свобода сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
«В червні місяці точно не буде навчального процесу у школах», - наголосила в.о. міністра освіти.
За її словами у червні відбуватиметься процес закінчення навчального року та оформлення необхідної шкільної документації.
«Міністерство освіти і науки рекомендувало звичну структуру навчального року. Навчальний процес в закладах освіти закінчувався у останній тиждень травня. Так буде і в цьому році. Уроки з використанням дистанційних технологій будуть відбуватись до кінця травня», - повідомила Любомира Мандзій.
Корегуюче навчання школи проведуть на початку нового навчального року, що розпочнеться у вересні.
Чорнобильська трагедія: пам`ять як попередження на майбутнє ...

МОН просить пам’ятати про кібербезпеку на онлайн уроках

Міністерство освіти і науки просить учителів і викладачів дотримуватись заходів безпеки під час роботи з інструментами дистанційної освіти, зокрема, програмою Zoom.
Відповідне повідомлення опубліковане на сторінці МОН у Facebook.
У відомстві зазначають, що одним з найпопулярніших інструментів для освіти під час карантину стали онлайн-конференції, організовані у програмі Zoom.
Водночас поширеною стала проблема, коли в такі онлайн-конференції втручаються люди, які не мають стосунку до цих конференцій. Вони можуть вмикати зайвий контент, заважати іншим учасникам або перебирати на себе керування конференцією.
Щоб запобігти таким ситуаціям і зробити онлайн-навчання у Zoom безпечним, у Міністерстві освіти радять не поширювати посилання на онлайн-конференції у відкритому доступі, використовувати можливість входу в конференцію за паролем, який надсилається учасникам заздалегідь, вимкнути функцію «долучитись раніше організатора».
Також у МОН радять користуватись функцією «кімната очікування», за допомогою якої організатор може підтверджувати учасників конференції до її початку і виявляти зайвих та користуватись функцією передачі файлів при впевненості в усіх учасниках конференції, що має убезпечити від надсилання вірусних програм і зайвих файлів невідомими особами.
«Якщо все ж виникли непередбачувані ситуації під час використання Zoom, оновіть або перевстановіть програму і повідомте про проблему службу підтримки Zoom», - радять у Міністерстві освіти і науки.