05.08.2020

МОН пропонує школам утриматись від масових заходів 1 вересня

Міністерство освіти і науки рекомендуватиме школам утриматись від масових заходів під час святкування 1 вересня.
Про це сказала заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій в ході ефіру, організованного EdCamp Ukraine.
За її словами, традиційний формат проведення 1 вересня через карантинні обмеження буде не зовсім коректним.
«Ми рекомендуємо утриматись від масових заходів безперечно, але формат зустрічі або формат проведення 1 вересня може визначитись у кожному закладі індивідуально. Це може бути якесь святкування у межах класу», - сказала Мандзій.
Окрім того, вона наголосила на необхідності креативно підійти до формату проведення 1 вересня.
«Давайте не будемо наражати одне одного на небезпеку, а продумаємо креативний формат. Я точно знаю про креативність наших шкільних команд», - сказала заступник міністра освіти і науки.

МОН надало рекомендації щодо роботи шкіл з 1 вересня

Міністерством освіти і науки надані рекомендації з організації роботи закладів загальної середньої освіти, яких мають дотримуватись школи у роботі із забезпечення створення безпечних умов організації освітнього процесу в новому навчальному році.
Рекомендації містять поради з організації підготовчих заходів для відновлення освітнього процесу, особливостей відвідування шкіл та організації освітнього процесу.
До старту навчального року засновникам закладів рекомендовано забезпечити школи дезінфікуючими, миючими засобами та засобами індивідуального захисту, обладнати місця для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок, створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень.
Окрім того, школам буде необхідно створити умови для дистанціювання учасників освітнього процесу, зокрема відкрити декілька входів до будівлі, збільшити відстань між партами, використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами, виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів, використовувати великі приміщення – актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання, за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі, встановити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів.
Для мінімізації пересування учнів у приміщеннях закладу рекомендовано закріпити за класами окремі навчальні кабінети.
Під час уроків учителям варто обирати види діяльності, які мінімізують безпосередній фізичний контакт між учнями, зокрема зменшуючи кількість комунікаційних вправ, як-то проведення ранкового кола.