19.10.2019

Кошти на реформу шкільної освіти дасть Світовий банк: Ганна Новосад

У недавньому інтерв’ю очільниця МОН розповіла, яка сума потрібна для реформування освіти.
На впровадження змін у шкільній системі уряд заклав до бюджету 1,4 млрд гривень. Інша частина коштів має надійти у вигляді кредиту від Світового банку:
Нова українська школа, зміни в школі мають фінансову підтримку українського уряду. І завдяки децентралізації – з бюджетів українських громад. Якщо ми дивимося на бюджет наступного року, ми закладаємо кошти на впровадження змін у шкільній системі – це 1,4 млрд гривень, – розповіла міністерка.
Офіційні перемовини зі Світовим банком мають відбутися вже у січні:
Він нам дасть великий кредит для впровадження цього. Тобто у нас будуть позабюджетні кошти. Це кредит, але це довгі дешеві кошти, – додала Новосад.
Міністерка планує особисто працювати з урядом над системним фінансуванням впровадження реформи НУШ у старшій школі:
Моя мета – закласти такі кошти у бюджетній декларації, яку ми будемо складати наступного року, щоб всі бачили, що те, що декларує міністерство і уряд, також має своє підтвердження у грошовому вимірі, – зазначила міністерка.

У кожній ОТГ має бути опорна школа і автобус, - прем'єр

У Кабінеті Міністрів відбулась селекторна нарада з керівниками Обласних державних адміністрацій, під час якої очільникам областей була презентована інфраструктурна карта країни, що містить понад 110 тисяч об’єктів: шкіл, дитячих садків, лікарень, поліцейських пунктів. Про це, на своїй сторінці у Facebook, повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
«У Програмі дій нашого Уряду ми чітко сформулювали послуги, які гарантуватиме держава кожному українцю для комфортного та безпечного життя. Наприклад, у кожній ОТГ має бути опорна школа та автобус, який буде підвозити школярів до неї. Кожна дитина має ходити в дитячий садок», - зазначив Гончарук.
За його словами, інфраструктурна мережа, яка сьогодні є, не дає можливості втілювати плани в життя, оскільки вона застаріла та не відповідає сучасним вимогам.
«За ці півтора місяця наша команда вперше в історії нанесла на карту країни всю інфраструктуру — а це більше 110 тис. об’єктів: шкіл, дитячих садків, лікарень, поліцейських пунктів. На сьогоднішній селекторній нараді з усіма керівниками ОДА ми презентували їм цю карту та направили в області. Тепер кожна область має чіткий дедлайн — до 10 грудня кожна ОДА має змоделювати власну інфраструктурну мережу, яка має бути у кожній області. З чіткими позначками, де потрібно створити школу, де дитячий садочок, а де поліцейську дільницю», - повідомив прем’єр-міністр.