06.05.2019

Школярі закликали не відпускати повітряні кульки

Учні вінницької школи «АІСТ» закликають адміністрації закладів освіти і батьків не використовувати повітряні кульки під час шкільних заходів, присвячених святу Останнього дзвоника.
Школяри наголошують, що відпускати кульки у небо небезпечно через екологічну загрозу.
«На жаль, в Україні та світі склалася традиція відпускати кульки у небо на свята, урочисті заходи та просто так. І хоча нам подобаються кульки, мало хто знає або задумується, що вони можуть нести серйозну загрозу», — йдеться у зверненні учнів розміщеному у YouTube.
У зв’язку з чим школяри запропонували висаджувати дерева, які символізуватимуть турботу про природу.
«В часи коли про природу дбають менше, ніж про захопливі видовища, ми вирішили спробувати відновити баланс і запропонувати всім бажаючим, замість продукування «гарного сміття», посадити деревце, яке стане частиною циклу життя на ще довгі роки, а не принесе радість на кілька хвилин», — закликали школярі.

Раді рекомендують прийняти за основу закон про захист учителів

Парламентський Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді прийняти за основу зміни до законодавства щодо забезпечення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників.
Відповідне рішення ухвалено під час засідання комітету.
Законопроект розроблено з метою посилення законодавчого захисту педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників від погроз, образ, переслідування, фізичного насильства, а також встановлення додаткових гарантій щодо поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до них з боку учасників освітнього процесу та інших осіб.
Проект закону також передбачає встановлення адміністративної відповідальності за вищезазначені порушення, а також встановлення адміністративної відповідальності за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти.
«Розглянувши даний законопроект та враховуючи висновки Головного науково-експертного управління Верховної Ради, Міністерства освіти і науки України, а також враховуючи його актуальність, члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу», - повідомили у профільному парламентському комітеті.
Як відомо, 10 квітня у парламенті зареєстрований проект закону, метою якого є посилення законодавчого захисту педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників від погроз, образ, переслідування та фізичного насильства. Документ ініційований 26 парламентарями, які представляють різні фракції та депутатські групи.