04.10.2019

МОН пропонує підвищити зарплати молодим вчителям

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій розглядає пропозиції Міністерства освіти та науки щодо підвищення заробітних плат вихователям дошкільних закладів освіти та молодим вчителям.
Про це в коментарі Укрінформу сказала народний депутат від партії «Голос», член Комітету ВР Інна Совсун.
«Зараз міністерство пропонує підвищити заробітну плату двом категоріям. Перша категорія - вихователі дошкільних закладів, друга категорія — це молоді вчителі, це ті категорії, які є найбільш вразливими в нинішній системі оплати праці. Безперечно, вони заслуговують на вищий рівень оплати. Тому комітет на загал готовий підтримати таку пропозицію міністерства», - сказала Совсун.
За її словами, загалом на підвищення зарплат цим двом категоріям пропонується виділити близько 4,5 млрд грн. Втім, поки не визначено, за якими критеріями будуть визначати молодих вчителів, а також з якого джерела буде виплачуватися підвищена зарплата — з місцевих бюджетів, оскільки вони фінансують дошкільну освіту, чи це буде доплата з державного бюджету.
Водночас Совсун наголосила, що це «точкове рішення», яке не вирішує проблему заробітної плати в освітній сфері. Окрім цього, за її словами, в існуючій мережі шкіл неможливо забезпечити адекватний рівень оплати праці вчителів.
На думку народного депутата, питання підвищення заробітних плат освітянам потребує зміни системи оплати, а відтак і змін в законодавство.
«З тим, як формується зарплата вчителям, сьогодні є дуже багато проблем: вона дуже незрозуміла, дуже заплутана, маємо окремі надбавки за перевірку зошитів, за стаж, за керування класною кімнатою і так далі. І це все — ті речі, через які вчителі не можуть чітко зрозуміти, яким чином їм працювати для того, щоб досягти адекватного рівня зарплати», - сказала Совсун.

Прем’єр-міністр окреслив пріоритети в освітній сфері

Уряд продовжить реформу Нової української школи, створить умови для лібералізації приватних закладів освіти та змінить принципи фінансування вищої освіти. Про це під час представлення Програми діяльності Кабінету Міністрів України у парламенті сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
«Звичайно, продовження Нової української школи. На нашу думку, це  хороший приклад, коли ми можемо взяти ту роботу, яка велася до нас і, вдосконаливши, її продовжувати. Це правильний, на нашу думку, шлях.
Також важливою є лібералізація діяльності приватних закладів, приватних шкіл, приватних дитячих садочків. Ми маємо створити умови, за яких бізнес, в тому числі, зможе надавати такі послуги», - сказав Олексій Гончарук.
Також, за словами прем’єр-міністра, система вищої освіти та науки також мають бути реформовані.
«Ми маємо перестати витрачати державні кошти на стіни і приміщення. Натомість маємо запровадити такий адресний підхід, де, отримуючи стипендію та інші стимулюючі виплати, гранти, ми будемо надавати можливість талановитим людям, які хочуть здобувати освіту і  займатися наукою, розвиватися. Ми маємо створювати правильні стимули нашими грошима, а не дотувати неефективність», - підкреслив прем’єр-міністр.

Олімпіада з географії

Детальніше читати тут