01.04.2019

В Україні визначили найкращі сайти закладів освіти

В Україні підбили підсумки Всеукраїнського конкурсу на кращий сайт закладу освіти.
Учасників конкурсу оцінювали у 6-ти номінаціях: сільські та міські школи, дитсадки, професійні заклади, позашкільні заклади та вебометричний рейтинг.
Головними критеріями конкурсу було визначено якість контенту, зручність, дизайн та технічні показники.
Зокрема, аналізуючи наповнення ресурсів, журі враховувало, як часто оновлюється блок новин, чи є опис умов вступу та навчання, сторінки з інформацією про викладачів, розклад занять.
За іншими критеріями експерти звертали увагу на наявність мапи та інструментів для зворотнього зв'язку, зручність меню, інформативність текстів, оптимізація під мобільну версію, швидкість завантаження.
Загалом участь у конкурсі взяли майже 1500 закладів з різних регіонів країни.Результати конкурсу

У МОН розробили порядок реагування на випадки булінгу

Міністерством освіти розроблений проект Порядку реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти та застосування заходів виховного впливу. Відповідний документ оприлюднений з метою його громадського обговорення.
Проектом документа визначається порядок реагування на випадки булінгу в школах, в тому числі при наявності підозри про вчинення цькування стосовно малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу.
Документ визначає чотири прояви булінгу стосовно неповнолітньої чи малолітньої особи в закладі освіти, які є підставою для обґрунтованої підозри та реагування, зокрема: психологічні, фізичні, економічні та сексуальні.
Автори документа зазначають, що до булінгу слід відносити випадки, які відбуваються безпосередньо в приміщенні закладу освіти та прилеглих територіях або за його межами, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації.
Підставою для реагування в закладах освіти на випадки булінгу є заява або повідомлення, про випадок та/або підозру його вчинення стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та/або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу.
Документом також визначені суб'єкти реагування на випадки булінгу в школі, механізм діяльності комісії з розгляду випадків булінгу та порядок застосування заходів виховного впливу по відношенню до кривдника.
Пропозиції та зауваження проекту Порядку реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти можна надсилати на електронну адресу savytska@mon.gov.ua.
Громадське обговорення триватиме до 15 квітня.ПРОЕКТ ДОКУМЕНТА