30.07.2020

Рекомендації МОЗ: учні і студенти зможуть навчатись без масок

Міністерством охорони здоров'я затверджені Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину.
Відповідна постанова підписана головним державним санітарним лікарем Віктором Ляшко.
Документ визначає умови, яких мають дотримуватись адміністрації закладів позашкільної, загальної середньої, професійної, фахової передвищої та вищої освіти.
Рекомендації деталізують вимоги щодо організації освітнього процесу під час карантину, вимоги до організації харчування, а також вимоги до транспорту, який перевозить дітей до шкіл.
Відповідальність за виконання рекомендацій покладається на засновника (власника) та керівника закладу освіти.
У новому навчальному році допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюватиметься за умови використання засобів індивідуального захисту та після проведення термометрії безконтактним термометром.
Працівники із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37.2 С на робоче місце не допускатимуться.
Усі працівники закладу мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи.
Також у закладах освіти мають бути розроблені маршрути руху здобувачів освіти, в яких повинні бути задіяні всі можливі входи в приміщення закладу, та складений графік, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу.
Учителі та педагогічні працівники перед початком занять будуть проводити опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.
В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачі освіти тимчасово ізолюватимуться в спеціально відведеному приміщенні.
Вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора.
Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях.
Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.
На вході до всіх приміщень закладу будуть організовані місця для обробки рук антисептичними засобами.
Пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами, аудиторіями повинно бути мінімізованим, зокрема, шляхом проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу (групи) в одній і тій самій аудиторії (кабінеті). Також має застосовуватись модульний підхід до організації вивчення дисциплін.
У розкладі занять буде передбачено можливість визначення різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп.
Окрім того, заклади освіти мають забезпечити використання розмітки на підлозі для полегшення організації двостороннього руху коридорами.
За можливості, буде забезпечено проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі.
Організація мультипрофільного харчування за типом «шведського столу» та шляхом самообслуговування на період карантину буде заборонена. Відстань між столами має складати не менше 1,5 м. За столом зможуть перебувати не більше 4-х осіб.
Перевізники, які здійснюватимуть перевезення дітей та працівників до закладу освіти мають забезпечити проведення дезінфекційних заходів у салоні транспортного засобу, щоденний контроль за станом здоров'я водіїв, вхід до салону автотранспорту при наявності засобів індивідуального захисту тощо.