04.04.2020

Документи на зарахування до 1 класу можна приймати онлайн – роз’яснення МОН

Онлайн-курс «Підвищення кваліфікації педпрацівників»

На платформі масових відкритих онлайн-курсів Prometheus відкрито реєстрацію на безкоштовний онлайн-курс «Підвищення кваліфікації педагогічних працівників: нові вимоги і можливості».
Даний курс створено учасниками робочої групи з питань професійного розвитку педагогічних працівників МОН, яка розробляла зміни до «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників».
Лектори курсу на конкретних прикладах розкажуть, як і де обирати програми підвищення кваліфікації, на що звертати увагу під час розробки таких програм, укладання планів для ЗЗСО та ухвалення рішення про визнання результатів підвищення кваліфікації, як заповнити всі необхідні документи та загалом якнайкраще спланувати професійне зростання педагогів – з урахуванням усіх потреб та фінансових можливостей.
Також у курсі подаються чек-листи, зразки документів, корисні матеріали для ширшого розуміння питання, консультаційне вікно, а також тести за найпоширенішими ситуаціями й помилками.
Після успішного опрацювання всіх завдань курсу його учасники отримають сертифікат про підвищення педагогічної кваліфікації, що відповідає всім новим вимогам.
Основна команда курсу: Олександр Елькін - голова Ради ГО «ЕдКемп Україна», радник міністерки освіти і науки України; Олена Масалітіна - віцеголова Ради ГО «ЕдКемп Україна», радниця міністерки освіти і науки України; Галина Титиш - очільниця ГО «Смарт освіта», співзасновниця ГО «Батьківський контроль», засновниця і екс-редакторка ресурсу «Українська правда. Життя»; Іван Примаченко - співзасновник платформи масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus».
Запрошені спікерки: Любомира Мандзій - виконуюча обов'язки міністерки освіти і науки України; Лілія Гриневич - провідна експертка з освітніх політик, міністерка освіти і науки України (2016 – 2019 рр.); Ганна Новосад - міністерка освіти і науки України (2019 – 2020 рр.).

Омбудсмен закликав освітян не боятись захищати свої права

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов повідомив про отримання значної кількості повідомлень про порушення прав учителів під час карантину та закликав освітян не боятися і разом захищати права в освіті.
Про це Освітній омбудсмен написав у своєму Facebook.
За словами Сергія Горбачова, він отримує повідомлення щодо примусу вчителів писати заяви на відпустку, примусу кожного дня приходити на роботу, протизаконного урізання зарплат.
Окрім того, Освітній омбудсмен повідомляє, що має звернення освітян щодо примусу вчителів виходити «на прибирання кладовища» під час карантину, примусу патрулювати вулиці окремих міст, примусу розносити продукти самотнім громадянам тощо.
«Але більшість таких повідомлень - без вказання назви закладу освіти та/або території. І коли я прошу це вказати, щоб діяти у межах повноважень та надіслати вимогу до самодурів припинити порушення прав освітян: звичайно, без жодної згадки прізвища заявника - мені дуже часто відповідають: «Ну так ми ж боїмося, що все одно дізнаються - і помстяться», - зазначає Горбачов.
У зв'язку з чим, він звернувся до вчителів із закликом надавати необхідну інформацію про порушення прав Освітньому омбудсмену для відповідного реагування.
«Вибачте, але навіщо тоді мені писати, якщо ви не хочете, щоб я діяв? Щоб я поспівчував? Я дійсно співчуваю: бо сам вчитель і чудово розумію колег. Але я можу не лише співчувати, але й діяти, коли маю потрібну інформацію. І ми можемо РАЗОМ захищати права в освіті. Треба просто розуміти одну, можливо, неприємну, але абсолютно непереборну істину: ніхто і ніколи права не дарував - права необхідно відстоювати, за них доводиться боротися», - наголошує омбудсмен.
Також він висловив всебічну готовність захищати права освітян.
«Як освітній омбудсмен я готовий робити все, що наразі у моїх силах, готовий допомагати захищати права. Але я не можу захистити вчителя там, де він сам не готовий себе захищати. Отака ось сумна констатація…», - написав Освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Про дати проведення ЗНО і вступної кампанії

Міністерство освіти визначило орієнтовні дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання і вступної кампанії при різних варіантах завершення карантинних заходів в Україні. Відповідні дані оприлюднені на сайті освітнього відомства.
За інформацією МОН, зараз відомством розглядаються два варіанти строків проведення ЗНО і вступної кампанії — у випадку завершення карантину у травні-червні та у серпні 2020 року.

Варіант 1. Завершення карантину на початку травня або на початку червня

  • проведення пробного ЗНО — травень або червень;
  • основна сесія ЗНО — 25 червня - 17 липня;
  • результати ЗНО не пізніше — 31 липня;
  • видача атестатів не пізніше — початок серпня;
  • додаткова сесія ЗНО — 28 липня - 11 серпня;
  • старт реєстрації е-кабінетів вступників — 1 серпня;
  • творчі конкурси, вступні іспити — 1 - 12 серпня (контракт до 22 серпня);
  • прийом документів — 13 - 22 серпня;
  • зарахування на бюджет — 1 вересня;
  • початок навчання першокурсників — 15 вересня.

Варіант 2. Завершення карантину на початку серпня

  • проведення пробного ЗНО — початок серпня;
  • основна сесія ЗНО — 17 серпня - 4 вересня;
  • результати ЗНО не пізніше — 17 вересня;
  • видача атестатів не пізніше — другої половини вересня;
  • додаткова сесія ЗНО — 22 вересня - 6 жовтня;
  • старт реєстрації е-кабінетів вступників — 25 вересня;
  • творчі конкурси, вступні іспити — 25 вересня - 3 жовтня (контракт до 13 жовтня);
  • прийом документів — 4 - 13 жовтня;
  • зарахування на бюджет — 23 жовтня;
  • початок навчання першокурсників — 2 листопада.