30.11.2019

 В Клубівському ліцеї імені Олега Довгого пройшов тиждень "Природничо-математичних дисциплін". На протязі тижня учні працювали старанно: робили лепбуки, складали і розгадували кросворди, малювали малюнки, працювали над цікавими задачами, взяли участь у тренінгах і у брейн-рингу. Всі учні та вчителі були задоволені своєю роботою.





15.11.2019

Ейджизм
Е́йджизм (англ. ageism, від слова age – вік) — дискримінація людини на підставі її віку, поширена як у формальних, так і в неформальних сферах життя суспільства. Проявляється в готовності адекватно сприймати і співпрацювати лише з людьми, які відповідають заздалегідь установленим віковим критеріям.[1]
Саме поняття «ейджизм» було запропоновано в 1969 році директором Національного інституту старіння, США (англ. National Institute on Aging) геронтологом Робертом Батлером, дослідивши дискримінацію одних вікових груп іншими.[2] Диференціація соціальних статусів і вікова стратифікація в багатьох західних суспільствах і культурах здійснювалася та продовжує здійснюватися у відповідність з тими соціальними цінностями, що вважаються нормативними, як от продуктивність і результативність. Ця обставина, зокрема, лежить в основі негативно-зневажливого ставлення до літніх людей, як до суб'єктів, які не відповідають даним вимогам. Більше тут
Тиждень ОБЖ у Клубівському ліцеї імені Олега Довгого








14.11.2019

Ганна Новосад – про закриття малокомплектних шкіл

Міністерка пояснює, в чому проблема шкіл з маленькою кількістю учнів та чому важливо надавати українську освіту на окупованих територіях.
На перший план #МОН повинно ставити інтереси учня(-ці) під час впровадження тих чи інших реформ. А для дитини, згідно зі статистикою,  краще навчатися у великій школі. На цьому наголосила Міністерка освіти і науки Ганна #Новосад під час інтерв’ю порталу «Цензор»........Детальніше тут

08.11.2019

07 листопада в Клубівському ліцеї імені Олега Довгого відбулася посвята в ліцеїсти. Цей день дуже особливий для наших учнів, оскільки вони вперше отримали почесне звання «Ліцеїст» та емблему ліцеїста. Крім того, на святі лунали українські пісні, шкільні гуморески та інші цікавинки про шкільне життя. 





06.11.2019

Держбюджет-2020: на НУШ виділено 1,4 млрд гривень

Кошти спрямують на закупівлю меблів, навчальних матеріалів, а також на підвищення кваліфікації вчителів.
У проєкті бюджету на 2020 рік закладено 1,4 мільярда гривень на Нову українську школу. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці розповіла Міністерка освіти і науки Ганна #Новосад.
Ці кошти планують спрямувати на закупівлю меблів, дидактичних та навчальних матеріалів, а також на підвищення кваліфікації вчителів. Міністерка підкреслила, що це на 200 мільйонів гривень більше ніж у бюджеті минулого року.
Також в уряді прагнуть зберегти 504 мільйони гривень субвенції для забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами.
Крім того, уряд заклав у проєкті бюджету 3,5 мільярда гривень на програму «Спроможна школа для кращих результатів». Програма має бути спрямована на підтримку капітальних видатків та закупівлі обладнання для опорних шкіл.
Нам вкрай потрібно підвищити якість освіти у школах, що розташовані у селах та невеликих містах. Спроможні опорні школи – один з важливих інструментів, – йдеться у повідомленні Ганни Новосад.
Ще 1,5 мільярда гривень залишків 2019 року планують використати на закупівлю шкільних автобусів та програму розвитку вивчення STEM-предметів.

05.11.2019

Зарплати всіх освітян зростуть на 9% – МОН

А молоді вчителі отримають виплату майже у 21 тисячу гривень.
Зарплати всіх освітян у новому році мають зрости на 9%. Молоді вчителі зі стажем до 10 років, які сьогодні отримують найменшу зарплату, наприкінці року отримають виплату у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року – це майже 21 тисяча гривень. Про це йшлося на урядовій пресконференції у приміщенні Кабміну.
Передбачається, що таку додаткову виплату отримають 73,9 тисяч освітян.
Дуже важливо підтримати молодого вчителя. У нас є проблема, коли в школу часто не хочуть йти працювати молоді люди. Це означає, що в школах зараз залишається все більше старших людей, які скоро мають вийти на пенсію, і з часом у нас виникне проблема, що навчати банально немає кого. Тому ми як держава зараз звертаємо увагу на становище саме молодих учителів. У них зараз умови оплати праці гірші – менші надбавки, але з іншого боку ми хочемо показати молоді, що бути вчителем – це престижно, – наголосив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
Сьогодні молодий вчитель в середньому отримує майже на 3 тисячі гривень в місяць менше за досвідчених педагогів. Якщо молодий вчитель наразі заробляє близько 5 тисяч 410 гривень у місяць, то досвідчений вчитель зі стажем 30 років  – 8 тисяч 182 гривень.

Міністерка освіти і науки України Ганна #Новосад зазначила, що цьогоріч також в освітній субвенції вперше враховано актуальний, а не минулорічний контингент дітей.
Що це означає дуже простими словами. Ми платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що ми просто не доплачували останні 4 роки заробітну плату вчителям. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 млрд гривень для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною. На сьогодні це дозволить усім регіонам повну надбавку за престижність, а не гратися надбавками, як це люблять робити на місцях, – пояснила Ганна Новосад.

03.11.2019

У листопаді відбудуться перші інституційні аудити шкіл

У листопаді 2019 року відбудеться проведення перших пілотних інституційних аудитів закладів загальної середньої освіти. Про це повідомили у Державній службі якості освіти.
За інформацією Держслужби, проведення заходів відбудеться позапланово за ініціативою двох шкіл Броварського району Київської області.
Зокрема, пілотний інституційний аудит буде проведений у Літківській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів ім. Стельмаха та у Княжицькій загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів.
«Метою пілотних інституційних аудитів є не лише допомога закладам освіти стати більш успішними в освітній діяльності, але й удосконалення методики та інструментарію оцінювання і навчання працівників територіальних органів Служби», - наголосили у Державній службі якості освіти.Більше читати тут

02.11.2019

8 листопада відбудеться традиційний диктант єдності

Українське радіо проведе щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», що присвячена Дню української писемності та мови.
Диктант буде проведений 8 листопада 2019 року об 11:00. Текст радіодиктанту у прямому ефірі читатиме відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років. Цього року автор внесе у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.
У читальній залі Національної бібліотеки ім. Вернадського писатимуть диктант запрошені гості — політики, селебріті, журналісти.
Цього року вперше диктант можна буде перевірити вже через 15 хвилин після його написання. За цей час (11:45-12:00) охочі зможуть надіслати свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою) на електронну скриньку Українського радіо (rd@nrcu.gov.ua), або у приватні повідомлення на сторінці Українського радіо у Фейсбук (UA: Українське радіо), або на вайбер – 097-107-107-9. Повідомлення необхідно надсилати на одну з адрес, не дублюючи на всі.
Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи. Додатково буде оголошено конкурс на найкращі твори про написання диктанту (для тих, хто віддає перевагу традиційному листуванню). Твір із диктантом треба надіслати поштою протягом 2-х днів (до 11 листопада) на адресу: 01001, Київ, Хрещатик, 26 (помітка «на конкурс»). 10 найкращих робіт будуть нагороджені заохочувальними призами.
З 12:00 до 12:15 в прямому ефірі Українського радіо Олександр Авраменко проведе роботу над помилками.
Дмитро Кулеба, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України: «На жаль, ми почали менш грамотно писати. Коли набираємо текст на комп’ютері, програма автоматично виправляє помилки. Коли листуємося в месенджері, пропускаємо коми та інші знаки. Насправді, писати грамотно і правильно – це прикольно і красиво. Закликаю написати диктант національної єдності разом з Українським радіо. Перевірте себе і підтримайте українську мову!».
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді щороку слухачі, а віднедавна й телеглядачі (акцію транслює телеканал UA: Перший) можуть взяти участь у написанні диктанту й перевірити, наскільки добре вони знають мову. Пишуть диктант і за межами України. Торік на адресу Українського радіо надійшло 32779 диктантів. З них без помилок написали 311 учасників.

01.11.2019

Учителі, які пройшли сертифікацію, отримають надбавки

807 учителів початкових класів взяли участь у другому етапі пілотної сертифікації – незалежному оцінюванні фахових знань та умінь. Результати тестування, яке проходило у формі ЗНО, вчителі отримають до 21 листопада.
Попередньо учасники пройшли перший етап сертифікації, під час якого відібрані Державною службою якості освіти експерти вивчали їх практичний досвід роботи. Другий етап проводився у формі тесту, який тривав 180 хвилин. Загалом до нього увійшло 100 завдань різного типу, які перевіряли рівень обізнаності в організації навчального процесу, виховання і розвитку учнів, створення інтерактивного освітнього середовища тощо. Максимальна кількість балів, яку можуть набрати учасники – 100.
Найближчим часом буде визначений пороговий бал «склав/не склав» для учасників сертифікації. У ньому враховуватимуться результати вивчення практичного досвіду роботи та незалежного тестування.
Якщо учасник подолає поріг з тестування і не подолає з вивчення практичного досвіду – комісія може прийняти рішення вивчити його е-портфоліо. За результатами цього розгляду комісія може прийняти рішення про успішне проходження учасником сертифікації.
Учителі, які успішно пройдуть сертифікацію, упродовж 3 років отримуватимуть 20% надбавки посадового окладу. Окрім цього, проходження сертифікації зараховуватиметься як атестація педагогічного працівника з присвоєнням йому наступної категорії або підтвердженням наявної вищої.