21.09.2019

Робота медсестер у школах є компетенцією місцевих рад та системи міністерства охорони здоров’я – а не МОН  

На запит «Всеосвіти» Міністерство освіти і науки розтлумачило, хто відповідальний у разі відсутності медичної сестри у закладі освіти.

Хто відповідає за наявність і забезпечення роботи медсестри у школі   Детальніше

Бути класним керівником: секрети успішної роботи

Як організувати класне керівництво у такий спосіб, щоб у класі завжди панувала комфортна й дружня атмосфера.
Класний керівник – це друга(-ий) мати чи батько для своїх учнів. Він так само повинен знати відповідь на всі питання юних чомучок, слідкувати за поведінкою в класі, організовувати дозвілля й позашкільну діяльність, мати уявлення щодо інтересів школярів та бути в курсі їхніх проблем.

Найперший і найважливіший крок, який має зробити кожний класний керівник – налагодити комунікацію та встановити довірливі відносини з учнями. Звичайно, це довготривала, кропітка праця, але завдяки їй школярі відчуватимуть себе у так званій зоні комфорту, а це, свою чергою, сприятиме відкритій та позитивній атмосфері всередині класу.  Детальніше тут

20.09.2019

Дошкільну освіту спрямують на підготовку до НУШ

Міністерка Ганна Новосад одним з основних завдань МОНу визначає реформування дошкільної освіти.
Під час пресконференції за участі Міністерки Ганни Новосад озвучили список цілей, на здобуття яких буде направлена діяльність МОНу у найближчий час. Серед пріоритетних завдань Міністерство освіти і науки називає реформування дошкільної освіти.

На ній особливо наголошує пані Новосад, виокремлюючи важливий нюанс:

У нас не зможе бути хорошої шкільної освіти, якщо у перший клас приходять неготові діти. Тому зміни в шкільній освіті ми хочемо зробити одним зі своїх пріоритетів.

Міністерка додала, що вміння спілкуватись зі світом, розуміння своїх емоцій та емоцій інших зможуть забезпечити дитині ефективний ранній розвиток. Крім того, це потужно вплине на розкриття творчих здібностей і допоможе швидше адаптуватися у різноманітних ситуаціях.

Зміна змісту в дошкільній освіті, нові методики для вихователів – це те, над чим ми хочемо працювати, – пояснила пані Новосад.

Вона також зазначила, що міністерство буде працювати над зміною статусу вихователя.

Водночас заступниця міністерки з питань дошкільної, початкової та середньої шкільної освіти Любомира Мандзій акцентувала увагу на тому, що базовий компонент у дитсадку затвердили ще у 2012 році – відтак він має чимало розбіжностей з концепцією НУШ.
Ми будемо працювати над тим, щоб базовий компонент дошкільної освіти відповідав Державному стандарту початкової освіти. Для цього ми маємо підвищити кваліфікацію вихователів дошкільних закладів – навчити їх нових методик, – додала пані Мандзій.

Оплата праці вчителя-сумісника: погодинно чи за тарифікацією?

більше тут 

19.09.2019

Стереограми: забавка чи користь?

До чого може призвести спроба розгледіти за однією картинкою іншу?
Більше тут

Розпочалась реєстрація на конкурс «Учитель року - 2020»

Стартувала реєстрація учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020».
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки № 798, цьогоріч вчителі змагатимуться у п’яти номінаціях: «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта» та «Хімія».
Реєстрація учасників конкурсу триватиме з 16 вересня до 06 жовтня. Конкурс розпочнеться 1 листопада 2019 року із зонального етапу, переможці якого далі змагатимуться на регіональному рівні.
Традиційно найкращі представники з усіх областей та міста Києва зустрінуться у фіналі, який проведуть у містах Біла Церква («Початкова освіта»), Дніпро («Історія»), Львів («Образотворче мистецтво»), Рівне («Зарубіжна література») та Чернівці («Хімія»).
Цьогорічний конкурс проводитиметься відповідно до Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року» та Умов і порядку проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020».

16.09.2019

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

З 16 до 20 вересня проходитиме Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.
Тема цькування у школі щораз набуває все більшої гостроти і останнім часом є однією серед найактуальніших в українській освіті. На початку навчального  року громадські організації, органи державної влади та активісти об’єднались для того, щоб привернути увагу суспільства до проблеми булінгу і шляхів її вирішення.
Саме тому з 16 до 20 вересня в рамках правопросвітницького проєкту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» буде проходити Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу під хештегом #РазомПротиБулінгу.
Впродовж Всеукраїнського тижня з протидії цькування по всій Україні відбудуться різноманітні просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу щодо таких аспектів: запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування), формування в суспільстві небайдужості до проблеми булінгу тощо.

Офіційне відкриття Всеукраїнського тижня з протидії булінгу планується у Києві 16 вересня.
Анастасія Дьякова, координаторка програми захисту дітей від насильства, зазначає, що у день старту тематичного тижня Міністерство юстиції України влаштовує освітньо-мотиваційну вечірку #РазомПротиБулінгуУ ній візьмуть участь організатори та партнери Тижня протидії булінгу, а також представники Національної ради дітей і молоді і школярі. Спеціальні гості вечірки – наймолодша діджейка України DJ CRYSTAL GIRL та MC Sergey Lysak.

Міністерство юстиції України нагадує: 
 Як розрізнити явище булінгу і НЕ булінгу? 
 Чим відрізняється конфлікт від булінгу?  

Проблема шкільного насилля в різних формах прояву сьогодні існує практично в кожному освітньому середовищі. Педагогічний колектив не має достатнього рівня фахової підготовки з попередження булінгу та чіткого алгоритму реагування. Надзвичайно актуальний курс від «Всеосвіти» «Протидія шкільному насильству» допоможе поглянути на проблему з різних сторін та організувати максимально ефективну протидію прояву насильницьких дій в учнівському середовищі.

13.09.2019

Дії медпрацівників школи при отриманні травм дитини

Якщо з учнем трапився нещасний випадок у закладі освіти, медичний персонал має надати кваліфіковану допомогу.

Найчастіше діти отримують травми в школі через власну необережність. Згідно з статистикою, це – 90% таких травм.
Часом буває й так, що учні опиняються в небезпеці через незнання персоналом школи алгоритму дій у разі нещасних випадків.
Що потрібно робити медпрацівникам закладам освіти, якщо дитина отримала травму – про це розповідає заслужений лікар України, хірург Ростислав Валіхновський в ефірі «Сніданку з 1+1».
Якщо дитина отримала травму в школі, медпрацівники повинні:.....Детальніше тут

Чи може школа диктувати дітям дрес-код

Перший тиждень навчального року позаду, і дехто з батьків школярів повідомляє про вже традиційні конфлікти з вчителями через шкільний одяг дітей. Водночас одним із перших рішень президента України Володимира Зеленського стало скасування указу про шкільну форму. У Міністерстві освіти і науки цей документ назвали давно застарілим, а шкільну форму – компетенцією шкільних спільнот. Новопризначений освітній омбудсмен Сергій Горбачов роз’яснює: ніхто не має права змушувати батьків вдягати дитину до школи певним чином і обмежувати доступ одягнених «не по формі» дітей до уроків.
Після початку навчального року батьки діляться історіями про конфлікти зі шкільним керівництвом через форму. Наприклад, жителька Краматорська Оксана Фетісова розповіла на сторінці організації «Батьки SOS» про випадок, який стався з її дитиною........Більше тут

Підвищення зарплат ще треба зробити реальним, – Новосад

Починаючи з січня 2020 року українські освітяни мають отримати підвищення зарплати від 20 до 70%. Таке рішення прийняв Кабмін за два тижні до початку парламентських виборів.
Однак, підвищення зарплат освітянам на 20-70% ще треба зробити реальним. Про це зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад під час прес-конференції 12 вересня, повідомляє Українська правда.
Ганна Новосад зазначила, що остаточного рішення, як реалізовуватимуть постанову про підвищення зарплат освітянам, поки що немає.
«Постанова, яку прийняли на засіданні уряду 10 липня, підписали в останній день роботи уряду. За розрахунками Міністерства фінансів, її виконання з 1 січня вимагатиме 45 мільярдів додаткових коштів і з державного, і з місцевих бюджетів. Тому зараз ми працюємо і з прем’єр-міністром, і з Міністерством фінансів, як зробити так, аби ми це зреалізували», – розповіла Новосад.
Вона додала, що до кінця місяця має презентувати узгоджену позицію того, як зробити такі обіцянки реалістичними.

12.09.2019

У МОН змінюється команда заступників міністра

Кабінет Міністрів провів низку кадрових призначень у профільних міністерствах. Кадрові зміни стосуються і Міністерства освіти і науки.
Відтепер посаду першого заступника міністра обійматиме Юрій Полюхович. З 2014 до 2016 року він був радником міністра освіти і науки України на громадських засадах. З 2017 року очолював громадську організацію «Українська науково-дослідна фундація». Вільно володіє англійською, іспанською та класичною чольті (мова ієрогліфічної писемності майя).
На посаду заступника міністра призначено Любомиру Мандзій, яка протягом 2016-2019 років працювала директором департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. У липні 2019 року перемогла у конкурсі на посаду начальника управління Державної служби якості освіти у Львівській області. Вільно володіє польською мовою, а також має достатній рівень англійської.
Ще одним заступником міністра призначено Максима Ярмистого, який з 2016 року працював директором департаменту правового забезпечення Міністерства освіти і науки України. Володіє англійською та польською мовами.
Окрім цього з посад заступників міністра звільнено Павла Хобзея, Вадима Карандія та Юрія Рашкевича.
Як відомо, 6 вересня на засіданні Кабінету Міністрів було призначено двох нових заступників міністра освіти і науки України. Зокрема, заступниками міністра освіти і науки стали заступник начальника обласного управління освіти і науки Рівненської ОДА, колишній директор школи Петро Коржевський та керівник Аналітичного центру «CEDOS» Єгор Стадний.

6 українських вишів потрапили до світового рейтингу

6 українських вишів потрапили до рейтингу кращих вузів світу The Times Higher Education World University Rankings 2020. Про це повідомляє Українська правда.
Це один із найбільших світових рейтингів, який спирається на основні завдання університетів – навчати, досліджувати, обмінюватися знаннями та розвивати міжнародне співробітництво.
Університети ранжуються відповідно до 13 показників та розподіляються за групами. Всього у рейтинг 2020 року потрапили близько 1400 навчальних закладів з усього світу.
Заклади вищої освіти України, що потрапили до рейтингу:
  • Національний університет «Львівська політехніка»
  • Львівський національний університет імені Івана Франка
  • Національний технічний університет «Харьківський політехнічний інститут»
  • Сумський державний університет
  • Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразина.
Найвищу позицію серед українських вишів посіла «Львівська політехніка» потрапивши у групу 801-1000. Всі інші українські виші опинились в категоріях 1000+.
Раніше в Times Higher Education було 4 українських виші. У цьому році до рейтингу потрапили Сумський державний університет та Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», натомість Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», який був у рейтингу в 2016 році, вибув.
Лідером рейтингу кілька років поспіль залишається Оксфордський університет. На друге місце піднявся Каліфорнійський технологічний інститут, на третьому – Кембридж.

11.09.2019

Акція «Благодійність замість квітів» зібрала 646 тис. грн

Акція «Благодійність замість квітів» зібрала 646 тис. грн

Акція «Благодійність замість квітів», що була проведена до Дня знань, зібрала рекордну суму 646 тисяч грн. Про це повідомили в Благодійному фонді «Таблеточки».
Метою акції був збір коштів на купівлю ліків для онкохворих дітей, замість традиційного придбання букетів під час святкування Свята першого дзвоника.
Акція «Благодійність замість квітів» проводиться вже не перший рік, але в цьому році спільними зусиллями вчителів, батьків та дітей з усіх куточків України вдалося зібрати рекордну суму на допомогу онкохворим дітям.
«За всі попередні роки проведення акції ми зібрали 430 тисяч гривень, але 646 тисяч гривень, що вже отримані цього року, перевершили всі наші очікування», — зазначають у фонді.
На зібрані від проведення акції кошти будуть придбані ліки для дітей, станом здоров'я яких опікується фонд.
«Ми вдячні вчителям, дітям, батькам, керівникам навчальних закладів та всім хто допоміг та перерахував гроші на добру справу», — підкреслили у фонді.
Зараз ви ще можете допомогти онкохворим дітям зробивши власний внесок за посиланням

05.09.2019

МОН надало рекомендації щодо форм здобуття освіти

Міністерством освіти і науки надані роз’яснення та рекомендації закладам загальної середньої освіти щодо організації різних форм здобуття освіти.
У рекомендаціях висвітлені найбільш важливі питання з організації освітнього процесу за різними формами здобуття освіти, зокрема інституційної (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева) та індивідуальної (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж).
У МОН зазначають, що «інклюзивна форма» здобуття освіти законодавством не передбачена. Для осіб з особливими освітніми потребами організовується інклюзивне навчання за денною або вечірньою формами здобуття освіти.
Заклади освіти можуть організовувати здобуття освіти за будь-якими формами, визначеними законодавством, за наявності необхідних ресурсів (матеріально-технічного, кадрового, навчально-методичного, інформаційного забезпечення освітньої діяльності тощо).
«Одним із способів залучення та використання додаткових ресурсів є організація мережевої форми здобуття освіти. Крім того, для організації будь-якої форми здобуття освіти можуть застосовуватися дистанційні технології», - повідомили у Міносвіти.....Більше тут