День Вишиванки в Клубівському ліцеї імені Олега Довгого
Ніякий директор не в змозі провести зміни, втілити ідеї без підтримки людей, які вірять у нього...
16.05.2019
15.05.2019
14.05.2019
У бюджеті відсутні кошти на підвищення зарплат освітян, - МОН
У бюджеті відсутні джерела покриття витрат на виконання статті 61 закону «Про освіту», якою передбачено, що посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюються в розмірі трьох мінімальних зарплат. Про це йдеться у листі Міністерства освіти у відповідь на численні звернення колективів та профспілкових організацій закладів освіти.У освітньому відомстві також наголошують, що відповідно до згаданої статті закону «Про освіту», посадові оклади педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії мають підвищуватись не менше ніж на 10%....Читати детальніше
13.05.2019
На Київщині планують скорочувати вчителів-пенсіонерів
У Київській обласній державній адміністрації мають намір зменшити кількість педагогічних та керівних кадрів пенсійного віку, працюючих в закладах загальної середньої освіти. Відповідний пункт міститься у затвердженій Програмі розвитку системи освіти Київської області на 2019-2021 роки.Зокрема, однією з проблем освіти області, на вирішення якої спрямована програма розвитку системи освіти, є кадрове забезпечення закладів освіти.
Для її вирішення програмою заплановано зменшення кількості педагогічних та керівних кадрів пенсійного віку у школах, створення умов та залучення молодих спеціалістів до роботи в закладах освіти, а також вирішення питання можливості переведення на контрактну форму трудового договору всіх керівників закладів загальної середньої освіти.
У документі зазначається, що відсоток працюючих пенсіонерів в школах Київської області становить близько 22% від загальної кількості педпрацівників, що складає 3 602 вчителя пенсійного віку.
Разом з тим, чисельність учителів, які мають стаж педагогічної діяльності до 3-х років, складає 1 101 особу (6,9% від загальної кількості).
Очікувана потреба у педагогічних кадрах Київської області на 2017/18 навчальний рік складала 256 учителів, з них найбільша потреба у вчителях математики – 29, інформатики – 34, англійської мови – 24, початкового навчання – 34.
Автори програми також наголошують, що в області також спостерігається тенденція до збільшення кількості керівників шкіл пенсійного віку (11,2%).
09.05.2019
07.05.2019
06.05.2019
Школярі закликали не відпускати повітряні кульки
Учні вінницької школи «АІСТ» закликають адміністрації закладів освіти і батьків не використовувати повітряні кульки під час шкільних заходів, присвячених святу Останнього дзвоника.Школяри наголошують, що відпускати кульки у небо небезпечно через екологічну загрозу.
«На жаль, в Україні та світі склалася традиція відпускати кульки у небо на свята, урочисті заходи та просто так. І хоча нам подобаються кульки, мало хто знає або задумується, що вони можуть нести серйозну загрозу», — йдеться у зверненні учнів розміщеному у YouTube.
У зв’язку з чим школяри запропонували висаджувати дерева, які символізуватимуть турботу про природу.
«В часи коли про природу дбають менше, ніж про захопливі видовища, ми вирішили спробувати відновити баланс і запропонувати всім бажаючим, замість продукування «гарного сміття», посадити деревце, яке стане частиною циклу життя на ще довгі роки, а не принесе радість на кілька хвилин», — закликали школярі.
Раді рекомендують прийняти за основу закон про захист учителів
Парламентський Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді прийняти за основу зміни до законодавства щодо забезпечення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників.Відповідне рішення ухвалено під час засідання комітету.
Законопроект розроблено з метою посилення законодавчого захисту педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників від погроз, образ, переслідування, фізичного насильства, а також встановлення додаткових гарантій щодо поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до них з боку учасників освітнього процесу та інших осіб.
Проект закону також передбачає встановлення адміністративної відповідальності за вищезазначені порушення, а також встановлення адміністративної відповідальності за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти.
«Розглянувши даний законопроект та враховуючи висновки Головного науково-експертного управління Верховної Ради, Міністерства освіти і науки України, а також враховуючи його актуальність, члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу», - повідомили у профільному парламентському комітеті.
Як відомо, 10 квітня у парламенті зареєстрований проект закону, метою якого є посилення законодавчого захисту педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників від погроз, образ, переслідування та фізичного насильства. Документ ініційований 26 парламентарями, які представляють різні фракції та депутатські групи.
04.05.2019
Учнів і батьків долучатимуть до аудиту школи
Під час проведення аудиту шкіл, який найближчим часом змінить старий механізм атестації, враховуватиметься думка учнів і батьків щодо діяльності закладу освіти.Про це йдеться у роз'ясненні Державної служби якості освіти щодо запуску нового підходу до оцінювання якості освітньої діяльності в українських школах.
Зокрема, у Держслужбі повідомляють, що оскільки батьки є рівноправними учасниками освітнього процесу, в ході проведення аудиту освітні експерти будуть проводити опитування батьків з метою отримання інформації про діяльність закладу.
Також при проведенні аудиту школи буде проводитись опитування учнів.
Окрім цього, в Державній службі якості освіти повідомили, що батьки зможуть звертатись до засновника, керівника або педагогічної ради школи із запитом про проведення інституційного аудиту. Останні зможуть ініціювати проведення позапланового аудиту, звернувшись до Державної служби якості освіти.
За результатами аудиту будуть складатись висновки та рекомендації, що надсилатимуться керівництву закладу та його засновнику.
Висновки аудиту будуть публікуватись на офіційних сайтах школи та її засновника, а також сайтах органів, що проводили аудит.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)