16.03.2019

Учні зможуть обирати предмети варіативної складової

Учні зможуть обирати предмети варіативної складової

Проект закону «Про загальну середню освіту» містить механізми, які нададуть школярам можливість здійснювати реальний, а не декларативний вибір предметів варіативної складової. Про це, презентуючи основні новації законопроекту, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.
За словами міністра, зараз все упирається в недостатність годин, тому де-факто вибіркову складову обирає школа, а не школяр.
«Цей же закон дає можливість створювати міжкласні групи для вивчення вибіркових предметів, коли дисципліну слухає не один клас, а збірна група з учнів класів однієї паралелі та суміжних класів», - наголошує міністр.
Планується, що завдяки цим групам діти зможуть справді вибрати, які вони вчитимуть, який вибірковий предмет їх дійсно цікавить.
«Особливо це актуально для старшої профільної школи, зміст освіти якої має максимально відповідати потребам, інтересам та планам дитини на майбутнє», - підкреслила Лілія Гриневич.
Окрім цього законопроект пропонує учням реальні механізми визначення власної освітньої траєкторії.
Зокрема, для дітей, які додатково серйозно навчаються поза школою, наприклад, відвідують спортивні секції або музичну школу, зможуть зарахувати отримані не в школі знання, а вивільнений час використати на домашнє завдання чи іншу роботу.
Також законопроектом передбачені два адаптаційні цикли навчання дітей - у 1-2 та 5-6 класах, які дозволять надати додаткову підтримку дітям у найбільш вразливі періоди шкільного життя.

МОН внесло зміни до шкільних програм з історії

Міністерством освіти внесені зміни до шкільних навчальних програм з історії України для 5-9 та 10-11 класів. Відповідний наказ підписаний першим заступником міністра Павлом Хобзеєм.
Програми визначають мету шкільної історичної освіти, компетентнісний потенціал предмета, інтегровані, міжпредметні та предметні змістовні лінії, предметні компетенції, структуру та організацію навчання учнів, послідовність вивчення курсів історії України тощо.
Згідно з наказом Міністерства освіти програми викладені у новій редакції і оприлюднені для практичного використання.Більше тут

15.03.2019

В Україні реалізують фінський проект «Вчимося разом»

Україна і Фінляндія реалізовуватимуть спільний проект, метою якого є підтримка реформи «Нова українська школа».
За словами міністра освіти Лілії Гриневич, фінський проект сприятиме розвитку компетентностей учителя, популяризації освіти та створенню сучасного освітнього середовища.
«Зараз Нова українська школа є однією з найбільш підтримуваних суспільством реформ. Згідно з останніми опитуваннями вона має найбільшу частку одночасно глибокого розуміння та підтримки в українському суспільстві. Ми дуже серйозно ставимося до цього зворотного зв’язку. Він не лише допомагає згуртувати навколо змін активне коло зацікавлених українців, а й заручитися підтримкою наших міжнародних партнерів. І одним з таких партнерів, який повірив в українську реформу та розділив її цінності, стала Фінляндія. Одна з цілей Нової української школи – побудувати систему, що допоможе реалізуватись кожній дитині, а фінський проект сприятиме нам у цьому», – зазначила Лілія Гриневич....Більше тут

14.03.2019

Учителі отримують надбавки у виключних випадках

За інформацією з регіонів, надбавки вчителям, передбачені законодавством, виплачуються у виключних випадках, або лише керівникам шкіл та їх заступникам та вчителям, які працюють за програмою «Нова українська школа». Про це під час засідання президії Профспілки працівників освіти і науки повідомив заступник голови Сергій Романюк.
Також, за його словами, надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 30% передбачені лише у 48 місцевих бюджетах країни.
Загальна сума видатків місцевих бюджетів, які необхідні додатково для забезпечення потреб закладів та установ освіти до кінця 2019 року становить 6,9 млрд грн, а за інформацією наданою з областей додаткова потреба у видатках освітньої субвенції становить 2,1 млрд грн, тобто її не вистачає 341 місцевому бюджету усіх рівнів.

13.03.2019

Законопроект про середню освіту: як зміниться школа?

Коментар міністра освіти і науки Лілії Гриневич щодо основних норм проекту закону «Про повну загальну середню освіту», який узгоджений Кабінетом Міністрів та поданий до Верховної Ради.
Проект закону «Про повну загальну середню освіту», що доповнює закон «Про освіту» і дає реальні механізми для реалізації реформи Нова українська школа для учнів, учителів, батьків та освітніх управлінців, подано Урядом на розгляд Верховної Ради України.
За словами Лілії Гриневич, шкільна реформа – це забіг на довгу дистанцію. Саме тому надзвичайно важливо, щоб ідеї та архітектура освітньої реформи, механізми, які створюють нові, суголосні часу можливості для наших дітей, були чітко визначені та закріплені як стратегічний пріоритет держави на наступні роки, зокрема на рівні законів.
"У 2017 році парламент ухвалив Закон «Про освіту», що став фундаментом освітньої реформи. Саме завдяки його прийняттю, а також активній роботі усього Кабінету Міністрів, 1 вересня 2018 року наші першокласники прийшли навчатись у Нову українську школу – до підготовлених вчителів, за новим змістом освіти, у новому освітньому просторі. Але для повноцінного будинку фундаменту недостатньо, нам також потрібні механізми, які дадуть реалізуватись закладеним ідеям. І саме цією опорною стіною реформи має стати презентований сьогодні проект закону «Про повну загальну середню освіту», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.Детальніше

08.03.2019

У ВР зареєстрували проект закону про мобінг на роботі

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону щодо протидії мобінгу, яким передбачається відповідальність за цькування на роботі.
Метою законопроекту є захист учасників трудових відносин від різних форм мобінгу і встановлення адміністративної відповідальності за такі дії.
Зокрема, законопроектом пропонується визначити мобінг як діяння учасників трудових відносин, які полягають у психологічному, фізичному, економічному насильстві, у т. ч. із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно працівника з метою приниження людської гідності, створення стосовно нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери та примушування учасника трудових відносин до зміни місця роботи.
Законопроектом також передбачено встановлення адміністративної відповідальності за мобінг, шляхом внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Автори законопроекту пропонують встановити за цькування на роботі накладення штрафу від 850 до 1700 гривень або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.
Такі діяння, вчинені групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3400 гривень або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
Неповідомлення власником або уповноваженим ним органом підприємства, установи, організації уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки мобінгу тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1700 гривень або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.
Окрім цього, законопроект передбачає внесення змін до антидискримінаційного та трудового законодавства у частині врегулювання питання протидії мобінгу.Ознайомитись з проектом
Країна без капризів: діти у Франціїї недозволяють собі істерик, і ось чому:

06.03.2019

Шкільні атестати для випускників замінять на свідоцтва

Випускники 11-х класів по закінченню навчання відтепер отримуватимуть свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти замість звичних атестатів. Відповідна постанова ухвалена Кабінетом Міністрів.
За словами міністра освіти Лілії Гриневич, зміна назви документа обумовлена ціннісними орієнтирами держави.
«Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але в усіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена. Також документи мають бути доступними. У нас щороку зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами у школах. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано. Відтепер така можливість з’явиться», – наголосила міністр.
Рішенням уряду також передбачено, що школярі після 4-го класу отримуватимуть свідоцтво про здобуття початкової освіти, а після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти.
Усі документи про шкільну освіту будуть також доступні для осіб з порушеннями зору, їх виготовлятимуть з використанням шрифту Брайля.

03.03.2019

Михайло Казінік: Учитель має жартувати кожні 10 хвилин
Регіони отримають 1 млрд для забезпечення класів НУШ
Регіони отримають 1 млрд для забезпечення класів НУШ 

Наступного року відбудеться конкурс «Шкільна бібліотека»

У 2019/2020 навчальному році в Україні буде проведений конкурс «Шкільна бібліотека». Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
Метою проведення всеукраїнського конкурсу є залучення дітей до читання, підтримка  діяльності бібліотек закладів середньої та позашкільної освіти, а також піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві та підвищення престижу бібліотечної професії.
Організаційному комітету конкурсу доручено до кінця квітня визначити номінації, за якими проходитиме конкурс, та критерії оцінювання, за якими визначатимуться його  переможці і лауреати.
Учасники пробного ЗНО отримали запрошення Учасники пробного ЗНО отримали запрошення

02.03.2019

В Україні відбудеться Global Money Week

В Україні проведуть традиційний Global Money Week, під час якого для школярів та студентів організують низку заходів з фінансової грамотності.
Організаторами програми є Інститут модернізації змісту освіти, Національний банк України, Університет банківської справи, агентство USAID, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Незалежна асоціація банків України.
Це вже шоста навчальна ініціатива такого формату, що проходить в Україні. Цьогорічний всесвітній тиждень грошей відбудеться за темою «Навчайся! Накопичуй! Заробляй!».
Організаторами локальних заходів стануть волонтери, представники громадських організацій, шкіл та вишів, фінансових установ та комерційних компаній з різних регіонів країни.
Участь школярів у Global Money Week запланована на 14-18 березня, студентів - 25-31 березня.
Дізнатися більше 

Насильство батьків над вчителями можуть визнати булінгом

Київська міська профспілка працівників освіти направила до парламентських фракцій і груп пропозиції щодо визнання булінгом злочинних дій батьків стосовно педагогічних працівників. Про це йдеться у повідомленні профспілки.
У профспілці наголошують, що вмотивованість, професійний розвиток, фаховий рівень педагогічних працівників, відсутність плинності кадрів залежить, у першу чергу, від гарантованого обсягу трудових і соціально-економічних прав освітян.
У зв'язку з цим, столична профспілка ініціювала створення робочої групи з розробки законопроекту про статус педагогічного і науково-педагогічного працівника.
Наразі робоча група на її засіданнях здійснює опрацювання пропозицій, що надходять від працівників освіти, зокрема щодо вдосконалення законодавчого регулювання правових, економічних, соціальних та організаційних засад діяльності педагогічних, науково-педагогічних працівників, підвищення престижності науково-педагогічної та педагогічної діяльності, визнання провідної ролі педагогічних, науково-педагогічних працівників у розвитку освіти.
«Окрім того, у зв'язку з непоодинокими випадками поширення недостовірної інформації про працівників освіти, «цькування» та злочинних дій батьків стосовно педагогічних працівників, КМОППОіНУ направила пропозиції щодо визнання булінгом дій, психологічного, фізичного насильства батьків стосовно працівників освіти до депутатських груп та фракцій ВРУ, а також до робочої групи, зініційованої народним депутатом О.Білозір, з питання підготовки змін до законодавства щодо посилення захисту прав вчителів», - наголосили у столичній профспілці освітян.