23.02.2019

Вчитель має бути готовий до фундаментальних змін, - міністр

Учитель повинен бути готовий до фундаментальних змін. Про це в інтерв’ю prm.ua сказала міністр освіти Лілія Гриневич.
За її словами, зараз у системі освіти працює 440 тисяч вчителів і Міністерство освіти не може одномоментно всіх їх змінити.
«Те що робимо ми - це зсув парадигми, а не косметичні зміни. Ми хочемо перейти від вертикальної педагогіки, до педагогіки партнерства. Хочемо навчати методикам активного дослідницького навчання, а це означає, що вчитель повинен бути готовий до фундаментальних змін, що потребує часу. В будь-якій професії працюють різні — є піонери змін, а є ті, хто взагалі не можуть вже змінитися, таких не більше 10%. А є більшість чекає, що ці зміни стануть незворотними, і їм доведеться пристати на них», - зазначила міністр.....Більше тут

21.02.2019

21 лютого Міжнародний день рідної мови!
"Мова - це не просто спосiб спiлкування, а щось бiльш значуще. Мова - це всi глибиннi пласти духовного життя народу, його iсторична пам'ять, найцiннiше надбання вiкiв, мова - це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, iнтелектуальна i мисленнєва дiяльнiсть народу...."
Колектив Клубівського ліцею імені Олега Довгого показав, що кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта.....




 

20.02.2019

Акція "Янголи пам'яті " в Клубівському ліцеї імені Олега Довгого

Як відомо в Україні, День  Героїв Небесної Сотні відзначається 20 лютого на знак вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті героїв Небесної Сотні. Саме 20 лютого 2014 лютого загинуло найбільше активістів Євромайдану. 

В Клубівському ліцеї імені Олега Довгого  розпочинали День пам'яті Небесної Сотні  зі спогадів подій п'ятирічної давності, перегляом відеоматеріалів "Зима, що нас змінила". Продовженням була тиха акція "Янгол пам'яті" на згадку про загиблих під час Революції Гідності.
Педагогічні працівники ліцею витнули з паперу символічних білих янголів в пам'ять про тих, хто віддав своє життя за мирну Україну. Янголів розмістили на деревах аби кожен пам'ятав,  що подвиги українців цінуються лише тоді, коли ми про них пам'ятаємо....









Порядок реєстрації на ЗНО випускників 2019 рокуПорядок реєстрації на ЗНО випускників 2019 року

19.02.2019

У МОН створили раду, яка співпрацюватиме з церквами

Міністерством освіти затверджено Положення про Раду з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
Метою діяльності органу стане підтримання діалогу із церквами та релігійними організаціями та більш ефективне використання їхнього потенціалу у виховному процесі.
Також планується, що одними з основних завдань Ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН стане представлення позиції церков і релігійних організацій з питань діяльності Міністерства освіти та сприяння забезпеченню постійного діалогу між МОН і церквами та релігійними організаціями тощо.
До складу Ради будуть включені представники релігійних організацій.
Рада з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями інформуватиме громадськість про свою діяльність та прийняті рішення.

МОН планує збільшити у школах кількість е-підручників МОН планує збільшити у школах кількість е-підручників

МОН планує боротись з політичною агітацією в освіті

Найближчим часом в Україні розпочнеться інформаційна кампанія з протидії незаконній агітації та зловживанню адміністративним ресурсом у навчальних закладах. Відповідна норма міститься у підписаному Меморандуму про співпрацю між Міністерством освіти та Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) в Україні.
У Міносвіти наголошують, що проект сприятиме реалізації завдань, спрямованих на популяризацію європейських стандартів політичної неупередженості у виборчий період для українських закладів освіти.
Для досягнення мети, Міжнародна фундація виборчих систем в Україні планує розробити рекомендації, які ґрунтуються на європейських і міжнародних стандартах, щодо поведінки керівництва навчальних закладів для забезпечення політичної неупередженості та протидії тиску з боку політиків протягом виборчого періоду.
Також буде проведена інформаційна кампанія щодо важливості забезпечення політичної неупередженості закладів освіти у виборчий період.

17.02.2019

Віктор Громовий: крапки над I (dot the I)

Віктор Громовий: крапки над I (dot the I)

Уряд подасть у Раду закон про середню освіту

Міністерство освіти планує найближчими тижнями подати на розгляд парламенту проект закону «Про повну загальну середню освіту». Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич під час відвідання Сумщини.
За її словами, новий закон деталізуватиме механізми реформи «Нова українська школа».
Зокрема, законопроект передбачає деталізацію механізмів процедури шкільного аудиту, запровадження педагогічної інтернатури для молодих вчителів, а також врегульовує окремі питання інклюзивної освіти.
«Ми дуже хотіли б цей закон цьогоріч прийняти, але наше завдання мінімум – ухвалити його в першому читанні. Таким чином, який би не був наступний парламент, він муситиме працювати із закладеними в цей закон ідеями Нової української школи. Наше завдання, завдання освітян – захистити реформу», – пояснила Гриневич.

Квіт офіційно очолив агентство з якості вищої освіти

Екс-міністра освіти і науки Сергія Квіта призначено на посаду голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Відповідне розпорядження підписане прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.
Функції голови агентства Квіт виконуватиме впродовж трьох років.
Як відомо, рішення про призначення Сергія Квіта на посаду голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти було ухвалене під час засідання уряду, що відбулось 13 лютого.

В Україні розробляють закон щодо захисту освітян

07 лютого відбулось засідання робочої групи з розробки законопроекту про статус педагогічного і науково-педагогічного працівника. Про це повідомили у Київській профспілці працівників освіти і науки.
За словами голови профспілки Олександра Яцуня, чинне законодавство містить декларативну норму про право педагогічних працівників на захист професійної честі та гідності, проте не передбачає дієвого механізму такого захисту.
У профспілці також наголошують, що ухвалений наприкінці минулого року закон щодо протидії булінгу (цькуванню) не визначає цькуванням жорстокі дії батьків учнів щодо учителів.
Пропозиції щодо розроблення законопроекту можна надсилати на адресу org.kiev.profspilka@gmail.com.

16.02.2019

Цього року на оснащення класів НУШ виділено 1 млрд

У 2019 році на оснащення класів Нової української школи передбачено 1 млрд грн. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич.
Планується, що кошти державного бюджету будуть витрачені на оснащення класів, в яких навчатимуться майбутні першокласники.
Також, за словами міністра, 265 млн грн з бюджету виділено на підвищення кваліфікації вчителів, які навчатимуть цих учнів.
«Шкільна реформа має значну підтримку. Ми маємо підтримку членів Кабміну, маємо відповідальні парламентські фракції, що голосують і за реформаторські закони, і за бюджети, які передбачають інвестиції у ці реформи. Без такої співдії та відповідального ставлення жодні зміни були б неможливі. Ми розпочали реформу на десятиліття, надзвичайно важливо, щоб за неї вболівали не лише освітяни, а й політичні сили», – зазначила Гриневич.
Вона повідомила, що цього року інвестиції на обладнання НУШ мають піти на місця раніше, ніж торік.
«Ми мали проблеми з освоєнням цих грошей, в результаті з усього обсягу виділених інвестицій у 2018 році було витрачено до 90%. Тому ми дамо на місця гроші раніше. Я сподіваюсь, що вдруге цей процес буде просуватися краще», – підкреслила Гриневич.

15.02.2019

Тимчасово призупинено освітній процес у закладах освіти Ізяславського району

image
Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 14 лютого поточного року № 32/2019-р із 15 по 22 лютого тимчасово призупинено навчально-виховний процес у закладах освіти Ізяславського району. Дане рішення викликано необхідністю забезпечення запобігання поширенню випадків захворювання гострими респіраторними вірусними інфекціями та грипом в організованих дитячих та підліткових закладах, місцях масового перебування людей.
Розпорядження голови районної державної адміністрації підготовлено на підставі статей 6, 22, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статті 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», статті 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Порядку організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 06 листопада 2015 року № 732, котрий зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 січня 2016 року за №115/28245.

Випускників закликали звернути увагу на профосвіту 

04.02.2019





5 лютого розпочнеться реєстрація на ЗНО 

5 лютого розпочнеться реєстрація на ЗНО

5 лютого розпочинається реєстрація участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.
Цього року ЗНО складатимуть учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої та професійної освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.
Випускникам 11-х класів буде необхідно скласти шкільні іспити у формі ЗНО з трьох навчальних предметів:
  • українська мова і література (українська мова);
  • математика або історія України (період XX - початок XXI століття) (за вибором учня);
  • один із навчальних предметів, зазначених в переліку предметів ЗНО (за вибором учня).
Студенти закладів вищої та професійної освіти складатимуть ДПА у формі ЗНО тільки з двох предметів: української мови та на вибір математики або історії України.
Учні, які планують вступати до закладів вищої освіти матимуть можливість пройти тестування щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом ЗНО відбуватиметься з 11 навчальних предметів.
В Українському центрі оцінювання якості освіти очікують, що цього року участь у тестуванні візьмуть понад 330 тисяч учасників.
Учасники, які складатимуть державну підсумкову атестацію формі ЗНО мають сформувати комплект реєстраційних документів та подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, в якому вони навчаються.
Абітурієнти (випускники минулих років), які не складають ДПА у формі ЗНО, мають сформувати комплект реєстраційних документів та надіслати його на адресу свого регіонального центру оцінювання якості освіти.....Дивитися далі

5 лютого – День безпечного Інтернету: проведи акцію #STOP_SEXтинг

В Україні 5 лютого проводитиметься масова акція, присвячена темі «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?».
5 лютого відбудеться Всеукраїнська акція #STOP_SEXтинг до Дня безпечного Інтернету, який відзначається в 140 країнах світу, зокрема й в Україні. 

У межах акції Міністерство освіти і науки разом із Уповноваженим Президента з прав дитини Миколою Кулебою закликали вчителів провести урок для учнів 7-11 класів на тему «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?». Батьки також можуть приєднатися до акції та поговорити з дітьми про різноманітні ризики, до яких призводить надсилання своїх інтимних фотографій. Адже, як відомо, те, що потрапляє до Інтернет-мережі, майже неможливо видалити.

Щороку в Україні зростає кількість дітей, які отримують широкий доступ до мережі Інтернет. Одночасно з цим збільшується кількість злочинів сексуального характеру щодо дітей в онлайн-просторі – онлайн-грумінг та вимагання. Завдяки налагодженню довірливих стосунків з дитиною та використанню фейкових акаунтів в соціальних мережах, злочинці вимагають у дитини інтимні фотографії та шантажують її, погрожуючи розіслати фото знайомим, вимагають більш інтимні матеріали, гроші чи навіть приватні інтимні зустрічі. 

Наша мета – захистити дітей від сексуальних ризиків. Сьогодні ми не можемо їх сховати під ковпаком та ізолювати від шкідливої інформації. Однак ми маємо говорити із ними, розповідати про складні теми, будувати довіру. Окрім цього, дорослі також часто потребують більшої обізнаності, тому ми просимо усіх максимально поширити оприлюднену тематичну інформацію, – наголосила Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

Матеріали до уроку розробила Анастасія Дьякова, національна експертка із захисту дітей від насильства офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини, спільно з видавництвом «Ранок», кіберполіцією Києва та ювенальною превенцією Національної поліції України.

Урок отримав схвалення Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України (лист ІМЗО від 28.01.2019 № 22.1/12-Г-21) та рекомендований до проведення в 7-11 класах закладів загальної середньої освіти.

Міносвіти мотивує майбутніх вчителів працювати в селах

Абітурієнти педвишів, що працюватимуть в селах, можуть першочергово вступити на бюджет.
У 2019 році вступники до педагогічних та медичних вишів, які мають бажання працювати в сільській місцевості, зможуть скористатися правом першочергового зарахування на бюджетну форму.
Відповідні рекомендації для Обласних державних адміністрацій були опубліковані на сайті МОН.

Це право поширюється на майбутніх лікарів та вчителів, що оберуть навчання на спеціальностях галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я».
Право першочергового вступу отримають ті, хто попередньо пройде конкурс та укладе угоду на відпрацювання в селі або селищі міського типу не менше 3 років. Ця вся робота проводиться на регіональному рівні: конкурс організовує облдержадміністрації (ОДА) на основі прогнозу місцевих рад щодо потреби фахівців з вищою медичною чи педагогічною освітою, – пояснив очільник директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.
Зазначається, що структурні підрозділи ОДА мають надіслати до сільських, селищних та міських рад повідомлення щодо оголошення конкурсів на укладення угод про відпрацювання у сільській місцевості. Своєю чергою, сільські селищні та міські ради мають сформувати прогнозовану потребу у фахівцях медичної та педагогічної спеціальностей.

ОДА самостійно визначають порядок та умови конкурсів. Однак МОН радить одним із критеріїв визначити місце проживання учасника, щоб перевагу змогли отримати ті, хто живе в тому ж населеному пункті, що й майбутній роботодавець.
Таким чином підтримка буде надана тим дітям з сіл, які хочуть отримати вищу освіту і повернутися працювати до себе додому», – зазначив Олег Шаров.
Наголошується, що учасники повинні бути попередньо ознайомлені зі своїми обов’язками щодо навчання та відпрацювання. При цьому місцеві ради, які дають замовлення, зобов’язані ухвалити рішення про забезпечення майбутніх працівників безоплатним житлом на термін не менш як 3 роки.

Переможці конкурсів отримають право на першочергове зарахування. Їх конкурсний бал множитиметься на першочерговий коефіцієнт - 1,05. Крім цього, вступники на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного спрямування) в Умовах прийому мають право на спеціальну квоту-4, під яку буде надано частину бюджетних місць.

По закінченню навчання випускник повинен впродовж місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу.

ДПА в 9-му класі: внесено зміни до наказу

Під час вибору третього предмета, педрада школи обов’язково має враховувати побажання учнів.
Під час вибору третього предмета на ДПА в 9-му класі педрада школи обов’язково має враховувати побажання учнів – такі зміни були внесені до наказу МОН №59 «Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

У відомстві зазначають, що таку зміну МОН передбачило у зв’язку з численними звернення до Міністерства школярів та їхніх батьків.

Таким чином, цьогоріч випускники 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію з 3-х предметів: перший – українська мова; другий – математика; третій – на вибір педради закладу освіти. Ухвалюючи відповідне рішення, педрада повинна орієнтуватися на побажання учнів школи.
Цей вибір неодмінно має відбуватися на засадах педагогіки партнерства. Педрада не може самостійно та безапеляційно визначати третій предмет, попередньо обов’язково потрібно запитати думку дітей та їхніх батьків. Варто вести відкритий діалог, зважати на «профільність» класу тощо, – зазначила Лілія Гриневич.
Третій предмет можна обирати з-поміж таких:
  • для класів, де не вивчається мова національної меншини: біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська), інформатика, історія України, правознавство, українська література, фізика, хімія.
  • для класів з навчанням чи вивченням мови національної меншини: біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська), інформатика, інтегрований курс «Література», історія України, правознавство, мова національної меншини, українська література, фізика, хімія.

03.02.2019

Школам рекомендують відсвяткувати День рідної мови

Школам рекомендують відсвяткувати День рідної мови

Українським школам рекомендують провести святкування Міжнародного дня рідної мови, який у світі відзначатимуть 21 лютого. Лист Інституту модернізації змісту освіти з відповідною рекомендацією надісланий регіональним інститутам післядипломної педагогічної освіти.
У ІМЗО зазначають, що школи, у рамках святкування Міжнародного дня рідної мови, мають організувати фестивалі, конференції, семінари, презентації, круглі столи, відкриті уроки, книжково-ілюстративні виставки та провести диктанти.
Також в Інституті модернізації змісту освіти просять сприяти висвітленню проведеної роботи у ЗМІ, на шкільних сайтах, а також віднайти можливість та нагородити учасників культурно-просвітницьких заходів дипломами, грамотами, цінними подарунками.
Узагальнену інформацію та фотоматеріали щодо відзначення Міжнародного дня рідної мови необхідно надсилати на електронну адресу: menshina213@gmail.com.
В ІМЗО також розробили методичні рекомендації на допомогу проведенню зазначених заходів....Детальніше тут

Взяти участь у сертифікації виявили бажання 980 вчителів

1 лютого завершилась реєстрація вчителів початкової школи, які виявили бажання взяти участь у пілотній сертифікації, що буде проведена у 2019 році.
За інформацію Українського центру оцінювання якості освіти, за період реєстрації станом на 18:00 1 лютого було сформовано 980 реєстраційних карток-заяв.
У Міністерстві освіти зазначають, що пілотування нового механізму сертифікації вчителів, що відбудеться в усіх регіонах країни, надасть можливість відшукати агентів змін, які стануть серцем реформи на місцях.
Як відомо, гранична кількість учасників пілотного проекту із сертифікації у 2019 році складала одну тисячу учасників.
Участь у сертифікації є добровільною.