Учителі зможуть планувати підвищення своєї кваліфікації
Ніякий директор не в змозі провести зміни, втілити ідеї без підтримки людей, які вірять у нього...
29.12.2019
28.12.2019
Адміністрація Клубівського ліцею імені Олега Довгого, педагогічний,
учнівський та батьківський колективи щиро дякують Міжнародній громадській організації "Фонду імені Георгія Миколайовича Кірпи" за вагомий внесок
у сприянні благодійництва та розвитку духовності і допомогу у створенні
Різдвяної казки для дітей.
Завдяки Вам маленька іскра любові розгориться яскравим полум'ям добра.
Бажаємо Вам здоров'я, миру, щастя та процвітання.
Завдяки Вам маленька іскра любові розгориться яскравим полум'ям добра.
Бажаємо Вам здоров'я, миру, щастя та процвітання.
08.12.2019
30.11.2019
В Клубівському ліцеї імені Олега Довгого пройшов тиждень "Природничо-математичних дисциплін". На протязі тижня учні працювали старанно: робили лепбуки, складали і розгадували кросворди, малювали малюнки, працювали над цікавими задачами, взяли участь у тренінгах і у брейн-рингу. Всі учні та вчителі були задоволені своєю роботою.
23.11.2019
21.11.2019
15.11.2019
Ейджизм
Е́йджизм (англ. ageism, від слова age – вік) — дискримінація
людини на підставі її віку, поширена як у формальних, так і в
неформальних сферах життя суспільства. Проявляється в готовності
адекватно сприймати і співпрацювати лише з людьми, які відповідають
заздалегідь установленим віковим критеріям.[1]Саме поняття «ейджизм» було запропоновано в 1969 році директором Національного інституту старіння, США (англ. National Institute on Aging) геронтологом Робертом Батлером, дослідивши дискримінацію одних вікових груп іншими.[2] Диференціація соціальних статусів і вікова стратифікація в багатьох західних суспільствах і культурах здійснювалася та продовжує здійснюватися у відповідність з тими соціальними цінностями, що вважаються нормативними, як от продуктивність і результативність. Ця обставина, зокрема, лежить в основі негативно-зневажливого ставлення до літніх людей, як до суб'єктів, які не відповідають даним вимогам. Більше тут
14.11.2019
Ганна Новосад – про закриття малокомплектних шкіл
Міністерка
пояснює, в чому проблема шкіл з маленькою кількістю учнів та чому
важливо надавати українську освіту на окупованих територіях.
08.11.2019
07 листопада в Клубівському ліцеї імені Олега Довгого відбулася посвята в
ліцеїсти. Цей день дуже особливий для наших учнів, оскільки вони вперше
отримали почесне звання «Ліцеїст» та емблему ліцеїста. Крім того,
на святі лунали українські пісні, шкільні гуморески та інші цікавинки
про шкільне життя.
06.11.2019
Держбюджет-2020: на НУШ виділено 1,4 млрд гривень
Кошти спрямують на закупівлю меблів, навчальних матеріалів, а також на підвищення кваліфікації вчителів.
Ці кошти планують спрямувати на закупівлю меблів, дидактичних та навчальних матеріалів, а також на підвищення кваліфікації вчителів. Міністерка підкреслила, що це на 200 мільйонів гривень більше ніж у бюджеті минулого року.
Також в уряді прагнуть зберегти 504 мільйони гривень субвенції для забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами.
Крім того, уряд заклав у проєкті бюджету 3,5 мільярда гривень на програму «Спроможна школа для кращих результатів». Програма має бути спрямована на підтримку капітальних видатків та закупівлі обладнання для опорних шкіл.
Нам вкрай потрібно підвищити якість освіти у школах, що розташовані у селах та невеликих містах. Спроможні опорні школи – один з важливих інструментів, – йдеться у повідомленні Ганни Новосад.Ще 1,5 мільярда гривень залишків 2019 року планують використати на закупівлю шкільних автобусів та програму розвитку вивчення STEM-предметів.
05.11.2019
Зарплати всіх освітян зростуть на 9% – МОН
А молоді вчителі отримають виплату майже у 21 тисячу гривень.
Передбачається, що таку додаткову виплату отримають 73,9 тисяч освітян.
Дуже важливо підтримати молодого вчителя. У нас є проблема, коли в школу часто не хочуть йти працювати молоді люди. Це означає, що в школах зараз залишається все більше старших людей, які скоро мають вийти на пенсію, і з часом у нас виникне проблема, що навчати банально немає кого. Тому ми як держава зараз звертаємо увагу на становище саме молодих учителів. У них зараз умови оплати праці гірші – менші надбавки, але з іншого боку ми хочемо показати молоді, що бути вчителем – це престижно, – наголосив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.Сьогодні молодий вчитель в середньому отримує майже на 3 тисячі гривень в місяць менше за досвідчених педагогів. Якщо молодий вчитель наразі заробляє близько 5 тисяч 410 гривень у місяць, то досвідчений вчитель зі стажем 30 років – 8 тисяч 182 гривень.
Міністерка освіти і науки України Ганна #Новосад зазначила, що цьогоріч також в освітній субвенції вперше враховано актуальний, а не минулорічний контингент дітей.
Що це означає дуже простими словами. Ми платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що ми просто не доплачували останні 4 роки заробітну плату вчителям. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 млрд гривень для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною. На сьогодні це дозволить усім регіонам повну надбавку за престижність, а не гратися надбавками, як це люблять робити на місцях, – пояснила Ганна Новосад.
03.11.2019
У листопаді відбудуться перші інституційні аудити шкіл
У листопаді 2019 року відбудеться проведення перших пілотних інституційних аудитів закладів загальної середньої освіти. Про це повідомили у Державній службі якості освіти.За інформацією Держслужби, проведення заходів відбудеться позапланово за ініціативою двох шкіл Броварського району Київської області.
Зокрема, пілотний інституційний аудит буде проведений у Літківській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів ім. Стельмаха та у Княжицькій загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів.
«Метою пілотних інституційних аудитів є не лише допомога закладам освіти стати більш успішними в освітній діяльності, але й удосконалення методики та інструментарію оцінювання і навчання працівників територіальних органів Служби», - наголосили у Державній службі якості освіти.Більше читати тут
02.11.2019
8 листопада відбудеться традиційний диктант єдності
Українське радіо проведе щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», що присвячена Дню української писемності та мови.Диктант буде проведений 8 листопада 2019 року об 11:00. Текст радіодиктанту у прямому ефірі читатиме відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років. Цього року автор внесе у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.
У читальній залі Національної бібліотеки ім. Вернадського писатимуть диктант запрошені гості — політики, селебріті, журналісти.
Цього року вперше диктант можна буде перевірити вже через 15 хвилин після його написання. За цей час (11:45-12:00) охочі зможуть надіслати свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою) на електронну скриньку Українського радіо (rd@nrcu.gov.ua), або у приватні повідомлення на сторінці Українського радіо у Фейсбук (UA: Українське радіо), або на вайбер – 097-107-107-9. Повідомлення необхідно надсилати на одну з адрес, не дублюючи на всі.
Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи. Додатково буде оголошено конкурс на найкращі твори про написання диктанту (для тих, хто віддає перевагу традиційному листуванню). Твір із диктантом треба надіслати поштою протягом 2-х днів (до 11 листопада) на адресу: 01001, Київ, Хрещатик, 26 (помітка «на конкурс»). 10 найкращих робіт будуть нагороджені заохочувальними призами.
З 12:00 до 12:15 в прямому ефірі Українського радіо Олександр Авраменко проведе роботу над помилками.
Дмитро Кулеба, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України: «На жаль, ми почали менш грамотно писати. Коли набираємо текст на комп’ютері, програма автоматично виправляє помилки. Коли листуємося в месенджері, пропускаємо коми та інші знаки. Насправді, писати грамотно і правильно – це прикольно і красиво. Закликаю написати диктант національної єдності разом з Українським радіо. Перевірте себе і підтримайте українську мову!».
Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді щороку слухачі, а віднедавна й телеглядачі (акцію транслює телеканал UA: Перший) можуть взяти участь у написанні диктанту й перевірити, наскільки добре вони знають мову. Пишуть диктант і за межами України. Торік на адресу Українського радіо надійшло 32779 диктантів. З них без помилок написали 311 учасників.
01.11.2019
Учителі, які пройшли сертифікацію, отримають надбавки
807 учителів початкових класів взяли участь у другому етапі пілотної сертифікації – незалежному оцінюванні фахових знань та умінь. Результати тестування, яке проходило у формі ЗНО, вчителі отримають до 21 листопада.Попередньо учасники пройшли перший етап сертифікації, під час якого відібрані Державною службою якості освіти експерти вивчали їх практичний досвід роботи. Другий етап проводився у формі тесту, який тривав 180 хвилин. Загалом до нього увійшло 100 завдань різного типу, які перевіряли рівень обізнаності в організації навчального процесу, виховання і розвитку учнів, створення інтерактивного освітнього середовища тощо. Максимальна кількість балів, яку можуть набрати учасники – 100.
Найближчим часом буде визначений пороговий бал «склав/не склав» для учасників сертифікації. У ньому враховуватимуться результати вивчення практичного досвіду роботи та незалежного тестування.
Якщо учасник подолає поріг з тестування і не подолає з вивчення практичного досвіду – комісія може прийняти рішення вивчити його е-портфоліо. За результатами цього розгляду комісія може прийняти рішення про успішне проходження учасником сертифікації.
Учителі, які успішно пройдуть сертифікацію, упродовж 3 років отримуватимуть 20% надбавки посадового окладу. Окрім цього, проходження сертифікації зараховуватиметься як атестація педагогічного працівника з присвоєнням йому наступної категорії або підтвердженням наявної вищої.
19.10.2019
Кошти на реформу шкільної освіти дасть Світовий банк: Ганна Новосад
У недавньому інтерв’ю очільниця МОН розповіла, яка сума потрібна для реформування освіти.
Нова українська школа, зміни в школі мають фінансову підтримку українського уряду. І завдяки децентралізації – з бюджетів українських громад. Якщо ми дивимося на бюджет наступного року, ми закладаємо кошти на впровадження змін у шкільній системі – це 1,4 млрд гривень, – розповіла міністерка.Офіційні перемовини зі Світовим банком мають відбутися вже у січні:
Він нам дасть великий кредит для впровадження цього. Тобто у нас будуть позабюджетні кошти. Це кредит, але це довгі дешеві кошти, – додала Новосад.Міністерка планує особисто працювати з урядом над системним фінансуванням впровадження реформи НУШ у старшій школі:
Моя мета – закласти такі кошти у бюджетній декларації, яку ми будемо складати наступного року, щоб всі бачили, що те, що декларує міністерство і уряд, також має своє підтвердження у грошовому вимірі, – зазначила міністерка.
У кожній ОТГ має бути опорна школа і автобус, - прем'єр
У Кабінеті Міністрів відбулась селекторна нарада з керівниками Обласних державних адміністрацій, під час якої очільникам областей була презентована інфраструктурна карта країни, що містить понад 110 тисяч об’єктів: шкіл, дитячих садків, лікарень, поліцейських пунктів. Про це, на своїй сторінці у Facebook, повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.«У Програмі дій нашого Уряду ми чітко сформулювали послуги, які гарантуватиме держава кожному українцю для комфортного та безпечного життя. Наприклад, у кожній ОТГ має бути опорна школа та автобус, який буде підвозити школярів до неї. Кожна дитина має ходити в дитячий садок», - зазначив Гончарук.
За його словами, інфраструктурна мережа, яка сьогодні є, не дає можливості втілювати плани в життя, оскільки вона застаріла та не відповідає сучасним вимогам.
«За ці півтора місяця наша команда вперше в історії нанесла на карту країни всю інфраструктуру — а це більше 110 тис. об’єктів: шкіл, дитячих садків, лікарень, поліцейських пунктів. На сьогоднішній селекторній нараді з усіма керівниками ОДА ми презентували їм цю карту та направили в області. Тепер кожна область має чіткий дедлайн — до 10 грудня кожна ОДА має змоделювати власну інфраструктурну мережу, яка має бути у кожній області. З чіткими позначками, де потрібно створити школу, де дитячий садочок, а де поліцейську дільницю», - повідомив прем’єр-міністр.
18.10.2019
05.10.2019
У МОН планують оптимізувати шкільну мережу
В Україні необхідно зробити шкільну мережу більш ефективною. Про це, відповідаючи на запитання про підвищення зарплат учителів, в ефірі Радіо Свобода сказала міністр освіти Ганна Новосад.За її словами, середня річна вартість підготовки одного учня в українській школі складає 21 тисячу грн. Разом з тим, в Україні є близько 1 тисячі шкіл, у яких вартість навчання одного учня може сягати 100 тисяч грн.
«І ця цифра на жаль не говорить, що школа дає кращу якість освіти, це так звані малокомплектні школи, у яких можуть навчатись менше 30 або 40 дітей. Це абсолютно неефективне використання коштів, тому працювати над мережею, її оптимізувати і робити так, щоб діти мали доступ до кращих шкіл», - сказала міністр освіти.
Вона також наголосила, що вивільнені кошти необхідно спрямовувати на два напрямки: підвищення заробітної плати вчителям та облаштування кращого освітнього простору.
«Проте все одно цих коштів буде недостатньо і держава у будь якому випадку змушена буде інвестувати більше», - підкреслила Ганна Новосад.
04.10.2019
МОН пропонує підвищити зарплати молодим вчителям
Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій розглядає пропозиції Міністерства освіти та науки щодо підвищення заробітних плат вихователям дошкільних закладів освіти та молодим вчителям.Про це в коментарі Укрінформу сказала народний депутат від партії «Голос», член Комітету ВР Інна Совсун.
«Зараз міністерство пропонує підвищити заробітну плату двом категоріям. Перша категорія - вихователі дошкільних закладів, друга категорія — це молоді вчителі, це ті категорії, які є найбільш вразливими в нинішній системі оплати праці. Безперечно, вони заслуговують на вищий рівень оплати. Тому комітет на загал готовий підтримати таку пропозицію міністерства», - сказала Совсун.
За її словами, загалом на підвищення зарплат цим двом категоріям пропонується виділити близько 4,5 млрд грн. Втім, поки не визначено, за якими критеріями будуть визначати молодих вчителів, а також з якого джерела буде виплачуватися підвищена зарплата — з місцевих бюджетів, оскільки вони фінансують дошкільну освіту, чи це буде доплата з державного бюджету.
Водночас Совсун наголосила, що це «точкове рішення», яке не вирішує проблему заробітної плати в освітній сфері. Окрім цього, за її словами, в існуючій мережі шкіл неможливо забезпечити адекватний рівень оплати праці вчителів.
На думку народного депутата, питання підвищення заробітних плат освітянам потребує зміни системи оплати, а відтак і змін в законодавство.
«З тим, як формується зарплата вчителям, сьогодні є дуже багато проблем: вона дуже незрозуміла, дуже заплутана, маємо окремі надбавки за перевірку зошитів, за стаж, за керування класною кімнатою і так далі. І це все — ті речі, через які вчителі не можуть чітко зрозуміти, яким чином їм працювати для того, щоб досягти адекватного рівня зарплати», - сказала Совсун.
Прем’єр-міністр окреслив пріоритети в освітній сфері
Уряд продовжить реформу Нової української школи, створить умови для лібералізації приватних закладів освіти та змінить принципи фінансування вищої освіти. Про це під час представлення Програми діяльності Кабінету Міністрів України у парламенті сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.«Звичайно, продовження Нової української школи. На нашу думку, це хороший приклад, коли ми можемо взяти ту роботу, яка велася до нас і, вдосконаливши, її продовжувати. Це правильний, на нашу думку, шлях.
Також важливою є лібералізація діяльності приватних закладів, приватних шкіл, приватних дитячих садочків. Ми маємо створити умови, за яких бізнес, в тому числі, зможе надавати такі послуги», - сказав Олексій Гончарук.
Також, за словами прем’єр-міністра, система вищої освіти та науки також мають бути реформовані.
«Ми маємо перестати витрачати державні кошти на стіни і приміщення. Натомість маємо запровадити такий адресний підхід, де, отримуючи стипендію та інші стимулюючі виплати, гранти, ми будемо надавати можливість талановитим людям, які хочуть здобувати освіту і займатися наукою, розвиватися. Ми маємо створювати правильні стимули нашими грошима, а не дотувати неефективність», - підкреслив прем’єр-міністр.
02.10.2019
Допуск невакцинованих дітей не є повноваженням шкіл
Питання допуску чи недопуску дитини до школи або дитячого садка через невакцинацію не є повноваженнями адміністрацій закладів освіти. Про це під час засідання парламентського комітету з питань здоров’я нації заявила заступниця міністра освіти Любомира Мандзій, повідомляє Українська правда. Життя.«Прикро, але директори шкіл та директори закладів дошкільної освіти фактично стали крайніми. Якщо рішення про відвідини школи має приймати директор школи на підставі наявності довідки про щеплення, то, даруйте, це не є повноваженнями директора школи», – сказала заступник міністра.
За її словами, Міністерство освіти готове долучитись до вдосконалення нинішньої системи.
«Ми не хочемо бути крайніми і не хочемо переводити стрілки на інші міністерства. Ми налаштовані співпрацювати і врегулювати цю ситуацію», - сказала Мандзій.
Як відомо, у серпні екс-керівники Міносвіти та Мінохорониздоров’я Лілія Гриневич і Уляна Супрун закликали батьків зробити дітям усі необхідні за Національним календарем щеплення. Також вони, з посиланням на статтю 15 закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», повідомили, що невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи разом з іншими учнями.
21.09.2019
Робота медсестер у школах є компетенцією місцевих рад та системи міністерства охорони здоров’я – а не МОН
На
запит «Всеосвіти» Міністерство освіти і науки розтлумачило, хто
відповідальний у разі відсутності медичної сестри у закладі освіти.
Хто відповідає за наявність і забезпечення роботи медсестри у школі Детальніше
Бути класним керівником: секрети успішної роботи
Як організувати класне керівництво у такий спосіб, щоб у класі завжди панувала комфортна й дружня атмосфера.
Найперший і найважливіший крок, який має зробити кожний класний керівник – налагодити комунікацію та встановити довірливі відносини з учнями. Звичайно, це довготривала, кропітка праця, але завдяки їй школярі відчуватимуть себе у так званій зоні комфорту, а це, свою чергою, сприятиме відкритій та позитивній атмосфері всередині класу. Детальніше тут
20.09.2019
Дошкільну освіту спрямують на підготовку до НУШ
Міністерка Ганна Новосад одним з основних завдань МОНу визначає реформування дошкільної освіти.
На ній особливо наголошує пані Новосад, виокремлюючи важливий нюанс:
У нас не зможе бути хорошої шкільної освіти, якщо у перший клас приходять неготові діти. Тому зміни в шкільній освіті ми хочемо зробити одним зі своїх пріоритетів.
Міністерка додала, що вміння спілкуватись зі світом, розуміння своїх емоцій та емоцій інших зможуть забезпечити дитині ефективний ранній розвиток. Крім того, це потужно вплине на розкриття творчих здібностей і допоможе швидше адаптуватися у різноманітних ситуаціях.
Зміна змісту в дошкільній освіті, нові методики для вихователів – це те, над чим ми хочемо працювати, – пояснила пані Новосад.
Вона також зазначила, що міністерство буде працювати над зміною статусу вихователя.
Водночас заступниця міністерки з питань дошкільної, початкової та середньої шкільної освіти Любомира Мандзій акцентувала увагу на тому, що базовий компонент у дитсадку затвердили ще у 2012 році – відтак він має чимало розбіжностей з концепцією НУШ.
Ми будемо працювати над тим, щоб базовий компонент дошкільної освіти відповідав Державному стандарту початкової освіти. Для цього ми маємо підвищити кваліфікацію вихователів дошкільних закладів – навчити їх нових методик, – додала пані Мандзій.
19.09.2019
Стереограми: забавка чи користь?
До чого може призвести спроба розгледіти за однією картинкою іншу?
Більше тутРозпочалась реєстрація на конкурс «Учитель року - 2020»
Стартувала реєстрація учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020».Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки № 798, цьогоріч вчителі змагатимуться у п’яти номінаціях: «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта» та «Хімія».
Реєстрація учасників конкурсу триватиме з 16 вересня до 06 жовтня. Конкурс розпочнеться 1 листопада 2019 року із зонального етапу, переможці якого далі змагатимуться на регіональному рівні.
Традиційно найкращі представники з усіх областей та міста Києва зустрінуться у фіналі, який проведуть у містах Біла Церква («Початкова освіта»), Дніпро («Історія»), Львів («Образотворче мистецтво»), Рівне («Зарубіжна література») та Чернівці («Хімія»).
Цьогорічний конкурс проводитиметься відповідно до Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року» та Умов і порядку проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020».
16.09.2019
Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу
З 16 до 20 вересня проходитиме Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.
Саме тому з 16 до 20 вересня в рамках правопросвітницького проєкту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» буде проходити Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу під хештегом #РазомПротиБулінгу.Впродовж Всеукраїнського тижня з протидії цькування по всій Україні відбудуться різноманітні просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу щодо таких аспектів: запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування), формування в суспільстві небайдужості до проблеми булінгу тощо.
Офіційне відкриття Всеукраїнського тижня з протидії булінгу планується у Києві 16 вересня.
Анастасія Дьякова, координаторка програми захисту дітей від насильства, зазначає, що у день старту тематичного тижня Міністерство юстиції України влаштовує освітньо-мотиваційну вечірку #РазомПротиБулінгу. У ній візьмуть участь організатори та партнери Тижня протидії булінгу, а також представники Національної ради дітей і молоді і школярі. Спеціальні гості вечірки – наймолодша діджейка України DJ CRYSTAL GIRL та MC Sergey Lysak.
Міністерство юстиції України нагадує:
Як розрізнити явище булінгу і НЕ булінгу?
Чим відрізняється конфлікт від булінгу?
Проблема шкільного насилля в різних формах прояву сьогодні існує практично в кожному освітньому середовищі. Педагогічний колектив не має достатнього рівня фахової підготовки з попередження булінгу та чіткого алгоритму реагування. Надзвичайно актуальний курс від «Всеосвіти» «Протидія шкільному насильству» допоможе поглянути на проблему з різних сторін та організувати максимально ефективну протидію прояву насильницьких дій в учнівському середовищі.
13.09.2019
Дії медпрацівників школи при отриманні травм дитини
Якщо з учнем трапився нещасний випадок у закладі освіти, медичний персонал має надати кваліфіковану допомогу.
Найчастіше діти отримують травми в школі через власну необережність. Згідно з статистикою, це – 90% таких травм.
Часом буває й так, що учні опиняються в небезпеці через незнання персоналом школи алгоритму дій у разі нещасних випадків.
Що потрібно робити медпрацівникам закладам освіти, якщо дитина отримала травму – про це розповідає заслужений лікар України, хірург Ростислав Валіхновський в ефірі «Сніданку з 1+1».
Якщо дитина отримала травму в школі, медпрацівники повинні:.....Детальніше тут
Чи може школа диктувати дітям дрес-код
Перший тиждень навчального року позаду, і дехто з батьків школярів повідомляє про вже традиційні конфлікти з вчителями через шкільний одяг дітей. Водночас одним із перших рішень президента України Володимира Зеленського стало скасування указу про шкільну форму. У Міністерстві освіти і науки цей документ назвали давно застарілим, а шкільну форму – компетенцією шкільних спільнот. Новопризначений освітній омбудсмен Сергій Горбачов роз’яснює: ніхто не має права змушувати батьків вдягати дитину до школи певним чином і обмежувати доступ одягнених «не по формі» дітей до уроків.Після початку навчального року батьки діляться історіями про конфлікти зі шкільним керівництвом через форму. Наприклад, жителька Краматорська Оксана Фетісова розповіла на сторінці організації «Батьки SOS» про випадок, який стався з її дитиною........Більше тут
Підвищення зарплат ще треба зробити реальним, – Новосад
Починаючи з січня 2020 року українські освітяни мають отримати підвищення зарплати від 20 до 70%. Таке рішення прийняв Кабмін за два тижні до початку парламентських виборів.Однак, підвищення зарплат освітянам на 20-70% ще треба зробити реальним. Про це зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад під час прес-конференції 12 вересня, повідомляє Українська правда.
Ганна Новосад зазначила, що остаточного рішення, як реалізовуватимуть постанову про підвищення зарплат освітянам, поки що немає.
«Постанова, яку прийняли на засіданні уряду 10 липня, підписали в останній день роботи уряду. За розрахунками Міністерства фінансів, її виконання з 1 січня вимагатиме 45 мільярдів додаткових коштів і з державного, і з місцевих бюджетів. Тому зараз ми працюємо і з прем’єр-міністром, і з Міністерством фінансів, як зробити так, аби ми це зреалізували», – розповіла Новосад.
Вона додала, що до кінця місяця має презентувати узгоджену позицію того, як зробити такі обіцянки реалістичними.
12.09.2019
У МОН змінюється команда заступників міністра
Кабінет Міністрів провів низку кадрових призначень у профільних міністерствах. Кадрові зміни стосуються і Міністерства освіти і науки.Відтепер посаду першого заступника міністра обійматиме Юрій Полюхович. З 2014 до 2016 року він був радником міністра освіти і науки України на громадських засадах. З 2017 року очолював громадську організацію «Українська науково-дослідна фундація». Вільно володіє англійською, іспанською та класичною чольті (мова ієрогліфічної писемності майя).
На посаду заступника міністра призначено Любомиру Мандзій, яка протягом 2016-2019 років працювала директором департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. У липні 2019 року перемогла у конкурсі на посаду начальника управління Державної служби якості освіти у Львівській області. Вільно володіє польською мовою, а також має достатній рівень англійської.
Ще одним заступником міністра призначено Максима Ярмистого, який з 2016 року працював директором департаменту правового забезпечення Міністерства освіти і науки України. Володіє англійською та польською мовами.
Окрім цього з посад заступників міністра звільнено Павла Хобзея, Вадима Карандія та Юрія Рашкевича.
Як відомо, 6 вересня на засіданні Кабінету Міністрів було призначено двох нових заступників міністра освіти і науки України. Зокрема, заступниками міністра освіти і науки стали заступник начальника обласного управління освіти і науки Рівненської ОДА, колишній директор школи Петро Коржевський та керівник Аналітичного центру «CEDOS» Єгор Стадний.
6 українських вишів потрапили до світового рейтингу
6 українських вишів потрапили до рейтингу кращих вузів світу The Times Higher Education World University Rankings 2020. Про це повідомляє Українська правда.Це один із найбільших світових рейтингів, який спирається на основні завдання університетів – навчати, досліджувати, обмінюватися знаннями та розвивати міжнародне співробітництво.
Університети ранжуються відповідно до 13 показників та розподіляються за групами. Всього у рейтинг 2020 року потрапили близько 1400 навчальних закладів з усього світу.
Заклади вищої освіти України, що потрапили до рейтингу:
- Національний університет «Львівська політехніка»
- Львівський національний університет імені Івана Франка
- Національний технічний університет «Харьківський політехнічний інститут»
- Сумський державний університет
- Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
- Харківський національний університет імені В. Н. Каразина.
Раніше в Times Higher Education було 4 українських виші. У цьому році до рейтингу потрапили Сумський державний університет та Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», натомість Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», який був у рейтингу в 2016 році, вибув.
Лідером рейтингу кілька років поспіль залишається Оксфордський університет. На друге місце піднявся Каліфорнійський технологічний інститут, на третьому – Кембридж.
11.09.2019
Акція «Благодійність замість квітів» зібрала 646 тис. грн
Акція «Благодійність замість квітів», що була проведена до Дня знань, зібрала рекордну суму 646 тисяч грн. Про це повідомили в Благодійному фонді «Таблеточки».Метою акції був збір коштів на купівлю ліків для онкохворих дітей, замість традиційного придбання букетів під час святкування Свята першого дзвоника.
Акція «Благодійність замість квітів» проводиться вже не перший рік, але в цьому році спільними зусиллями вчителів, батьків та дітей з усіх куточків України вдалося зібрати рекордну суму на допомогу онкохворим дітям.
«За всі попередні роки проведення акції ми зібрали 430 тисяч гривень, але 646 тисяч гривень, що вже отримані цього року, перевершили всі наші очікування», — зазначають у фонді.
На зібрані від проведення акції кошти будуть придбані ліки для дітей, станом здоров'я яких опікується фонд.
«Ми вдячні вчителям, дітям, батькам, керівникам навчальних закладів та всім хто допоміг та перерахував гроші на добру справу», — підкреслили у фонді.
Зараз ви ще можете допомогти онкохворим дітям зробивши власний внесок за посиланням
05.09.2019
МОН надало рекомендації щодо форм здобуття освіти
Міністерством освіти і науки надані роз’яснення та рекомендації закладам загальної середньої освіти щодо організації різних форм здобуття освіти.У рекомендаціях висвітлені найбільш важливі питання з організації освітнього процесу за різними формами здобуття освіти, зокрема інституційної (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева) та індивідуальної (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж).
У МОН зазначають, що «інклюзивна форма» здобуття освіти законодавством не передбачена. Для осіб з особливими освітніми потребами організовується інклюзивне навчання за денною або вечірньою формами здобуття освіти.
Заклади освіти можуть організовувати здобуття освіти за будь-якими формами, визначеними законодавством, за наявності необхідних ресурсів (матеріально-технічного, кадрового, навчально-методичного, інформаційного забезпечення освітньої діяльності тощо).
«Одним із способів залучення та використання додаткових ресурсів є організація мережевої форми здобуття освіти. Крім того, для організації будь-якої форми здобуття освіти можуть застосовуватися дистанційні технології», - повідомили у Міносвіти.....Більше тут
28.08.2019
У МОН назвали теми першого уроку для школярів
У Міністерстві освіти рекомендують школам присвятити перші уроки у День знань ціннісним орієнтирам сучасної української школи. Про це йдеться у відповідному листі освітнього відомства.У міністерстві пропонують закладам освіти у 2019/20 навчальному році самостійно визначити конкретні теми уроків з урахуванням вікових особливостей учнів.
Разом з тим, у відомстві зазначають, що окремі з запропонованих тем будуть доречними для проведення першого уроку.
Також у відомстві наголосили при проведенні першого уроку у навчальному році, слід уникнути формалізму й заорганізованості, дати можливість дітям висловити свою думку, поділитися своїм внутрішнім світом.
Для дітей 1-4-х класів рекомендовані наступні теми першого уроку
- «Поговоримо про дружбу»;
- «Добро починається з тебе»;
- «Чесність та довіра - основа добрих стосунків»;
- «Як стати кращим»;
- «Здоров’я природи - здоров’я людини» та ін.
Рекомендовані теми першого уроку учням 5-9-х класів
- «Ми - жителі планети Земля. Ми - рівні»;
- «Щастя: пункт призначення чи спосіб подорожувати?»;
- «Герої завжди поміж нас»;
- «Що означає бути справедливим?»;
- «Що означає бути лідером?»;
- «Для чого людям совість?»;
- «Толерантність та взаємоповага як запорука мирного співіснування» та ін.
Для учнів 10-11-х класів рекомендовані такі теми першого уроку
- «Правовий статус людини і громадянина в Україні»;
- «Людина серед людей»;
- «Свобода в житті людини та її межі»;
- «Власний шлях до самореалізації або як стати особистістю»;
- «Верховенство права: дороговказ чи лише декларація?»
- «Корупція та фаворитизм як крадіжка твого майбутнього» та ін.
24.08.2019
23.08.2019
15.05.2019
14.05.2019
У бюджеті відсутні кошти на підвищення зарплат освітян, - МОН
У бюджеті відсутні джерела покриття витрат на виконання статті 61 закону «Про освіту», якою передбачено, що посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюються в розмірі трьох мінімальних зарплат. Про це йдеться у листі Міністерства освіти у відповідь на численні звернення колективів та профспілкових організацій закладів освіти.У освітньому відомстві також наголошують, що відповідно до згаданої статті закону «Про освіту», посадові оклади педагогічного працівника кожної наступної кваліфікаційної категорії мають підвищуватись не менше ніж на 10%....Читати детальніше
13.05.2019
На Київщині планують скорочувати вчителів-пенсіонерів
У Київській обласній державній адміністрації мають намір зменшити кількість педагогічних та керівних кадрів пенсійного віку, працюючих в закладах загальної середньої освіти. Відповідний пункт міститься у затвердженій Програмі розвитку системи освіти Київської області на 2019-2021 роки.Зокрема, однією з проблем освіти області, на вирішення якої спрямована програма розвитку системи освіти, є кадрове забезпечення закладів освіти.
Для її вирішення програмою заплановано зменшення кількості педагогічних та керівних кадрів пенсійного віку у школах, створення умов та залучення молодих спеціалістів до роботи в закладах освіти, а також вирішення питання можливості переведення на контрактну форму трудового договору всіх керівників закладів загальної середньої освіти.
У документі зазначається, що відсоток працюючих пенсіонерів в школах Київської області становить близько 22% від загальної кількості педпрацівників, що складає 3 602 вчителя пенсійного віку.
Разом з тим, чисельність учителів, які мають стаж педагогічної діяльності до 3-х років, складає 1 101 особу (6,9% від загальної кількості).
Очікувана потреба у педагогічних кадрах Київської області на 2017/18 навчальний рік складала 256 учителів, з них найбільша потреба у вчителях математики – 29, інформатики – 34, англійської мови – 24, початкового навчання – 34.
Автори програми також наголошують, що в області також спостерігається тенденція до збільшення кількості керівників шкіл пенсійного віку (11,2%).
09.05.2019
Подписаться на:
Сообщения (Atom)