Ніякий директор не в змозі провести зміни, втілити ідеї без підтримки людей, які вірять у нього...
23.11.2018
МОН розробило положення про сертифікацію вчителів
Міністерством освіти і науки розроблений проект Положення про сертифікацію педагогічних працівників.Документ, після його затвердження, встановить засади функціонування системи сертифікації педагогічних працівників закладів освіти та порядок її проведення.
Передбачається, що сертифікація вчителів складатиметься з двох етапів.
На першому етапі відбуватиметься оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом незалежного тестування. Організацією тестування займатимуться Український центр оцінювання якості освіти та його регіональні центри....Читати далі
22.11.2018
Google допоможе МОН впроваджувати технології в освіту
Google допомагатиме Міністерству освіти і науки впроваджувати цифрові технології в освіту. Відповідна домовленість досягнута під час зустрічі міністра освіти Лілії Гриневич та директора з публічної політики та зв’язків з органами державної влади в регіоні Google Дороном Авні.Також Google розгляне можливість експертної допомоги під час впровадження сертифікації українських вчителів.
За словами Дорона Авні, з кожним роком спільні проекти компанії Google і МОН стають дедалі більшими.
«Ми віримо, що це надзвичайно перспективно – вкладати у вчителів та підлітків. Ми маємо кілька ідей для розвитку нашої співпраці. Зокрема, ми пропонуємо провести в Україні велику міжнародну конференцію, яка розглядатиме питання безпечного Інтернету», – розповів Дорон Авні.
У свою чергу Лілія Гриневич зазначила, що МОН готове підтримати проведення цієї конференції, та запропонувала розширити її тематику питаннями діджиталізації освіти.
«Це широка проблема, яка активно піднімається у багатьох країнах світу. Гадаю, це приверне увагу та розширить коло присутніх на заході», – відзначила міністр.
Вона також запропонувала компанії співпрацю над вимогами до обладнання шкіл.
«Зараз ми готові вкладати ресурси для впровадження сучасних технологій у навчальний процес. Але нам потрібна всебічна та якісна експертиза для того, щоб рекомендувати максимально сучасні та ефективні рішення. Ми прагнемо, аби бюджетні кошти були використані з максимальною для дітей користю, однак самостійно ми не можемо провести експертизу такого рівня», – пояснила Гриневич.
Представник Google запевнив, що компанія може брати участь у цих процесах і готова до співпраці з МОН у таких напрямах.
Сторони також домовилися докладніше розглянути можливості для співпраці під час проведення сертифікації вчителів та підвищення їхньої кваліфікації.
Вага шкільного підручника не може перевищувати 600 грамів
Міністерством освіти визначено максимальну вагу шкільних підручників для учнів 6 та 11 класів, які видаватимуться за кошти державного бюджету у 2019 році. Відповідні технічні вимоги надіслані потенційним учасникам конкурсних відборів проектів підручників.Зокрема, у відомстві наголошують, що з метою забезпечення єдиного стандарту оформлення підручників видавцям необхідно взяти до уваги, що вага окремого примірника підручника для 6 класу, в залежності від кількості годин на тиждень для вивчення конкретного предмета, не має перевищувати 450 грамів.
Гранична вага підручника для учнів 11 класу має складати 600 грамів. Разом з тим, вагу підручника можна збільшувати на 20 % для підручників 11 класу профільного рівня.
Окремо у Міністерстві освіти звернули увагу видавців на те, що шкільні підручники не повинні містити рекламу.
12.11.2018
03.11.2018
Освіторія та Ґете-Інститут проведуть семінар для вчителів про підліткові антиутопії
ГО «Освіторія» та Goethe-Institut оголошують про проведення семінару
для вчителів, на якому будуть представлені методичні розробки уроків
про сучасні німецькі підліткові антиутопії.
До участі запрошуються вчителі зарубіжної літератури, бібліотекарі,
ті, хто працює із дітьми, веде читацькі клуби та літературні гуртки.
Спеціально для освітян та всіх зацікавлених були
підготовлені набори завдань за книгами німецькомовних авторів, що були
перекладені українською в рамках проекту «На дотик» від Ґете Інститут:....
Читати детальніше
Подписаться на:
Сообщения (Atom)