31.10.2018

Павло Хобзей: Директори повинні стати наставниками для вчителів

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей 30 жовтня виступив під час презентації онлайн-курсу «Управління школою. Практикум» та закликав адміністрацію шкіл долучитися до його проходження.
Курс на платформі EdEra з урахуванням досвіду пілотування програми «Школа 3.0» у львівських школах від Центру інноваційної освіти «Про.Світ» покликаний допомогти адміністраціям шкіл та керівникам відділів освіти налагодити ефективні процеси управління у школах. Пройти курс безкоштовно можна вже зараз за посиланням.....

30.10.2018


Відпустка на 1 рік для вчителів: Хто зможе скористатися?

По-перше – це не міф, по-друге – треба попрацювати заради таких привілеїв
 Новий закон «Про освіту» дає українським вчителям право піти у творчу відпустку строком до 1 року. Про це йдеться на офіційному порталі «Нової української школи».
Цікаво, що ця відпустка враховуватиметься в педагогічний стаж, а взяти її можна лише раз на 10 років. Усі можливі підстави, на яких вчителі можуть взяти такий тайм-аут перераховані у Кодексі законів про працю. Зокрема у Статті 77 йдеться про таке:
Творча відпустка надається працівникам для закінчення дисертаційних робіт, написання підручників та в інших випадках, передбачених законодавством. Тривалість, порядок, умови надання та оплати творчих відпусток установлюються Кабінетом Міністрів України.
Закон «Про відпустки» дає таке саме визначення того, що таке «творча відпустка» (Стаття 16). І так само дається посилання на Постанову Кабміну, яка має це питання регулювати.
Це – Постанова Кабміну 1998 року №45 «Про затвердження умов, тривалості, порядку надання та оплати творчих відпусток» і йдеться в ній про таке:
Творчі   відпустки   надаються   працівникам  підприємств, установ та організацій незалежно від форм  власності  за  основним місцем  їх  роботи для закінчення дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата або доктора наук,  для написання  підручника,  а також монографії, довідника тощо.
З тексту цієї ж постанови:
Творча відпустка  для  написання  підручника  чи  наукової праці  тривалістю  до  трьох  місяців  надається працівнику,  який успішно поєднує основну діяльність із творчою роботою.  Ця  творча відпустка  надається  на  підставі  заяви  працівника  та  довідки видавництва про включення підручника чи наукової  праці  до  плану випуску видань на поточний рік.
Якщо над науковою роботою працює то авторський колектив, то взяти творчу відпустку може лише один із них. Але для цього потрібна згода усіх членів колективу. До речі, місце педагога та заробітна плата – зберігаються.
На жаль, не все так ідеально, як хотілося б думати: законне право на таку відпустку є, а от механізму реалізації його – немає.  У Постанові №45 зазначили умови та порядок такої відпустки, якщо вона триває до 3 місяців, а от про однорічну – нічого немає. Тому спочатку потрібно дочекатися виписаних механізмів реалізації такого права, а тоді вже просити про творчий «відпочинок» на рік.

16.10.2018

4 практичні гри про толерантність і права людини

 
Цієї осені на Львівщині провели триденну Школу «Простір розвитку», де 15 десятикласників занурилися в тему прав людини і толерантності. Про методи та завдання проекту ми запитали в організаторів проекту — команди благодійної організації «Центр милосердя» з Дрогобича.

Які свої права ти знаєш?.....Детальніше тут

10.10.2018

Творчість дітей Клубівської ЗОШ I-III ст.



Випускники шкіл обов’язково складатимуть ЗНО з математики

З 2021 року випускники шкіл повинні обов’язково складати зовнішнє незалежне оцінювання з математики.
Таке рішення ухвалила колегія МОН, повідомили на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Державна підсумкова атестація у формі ЗНО з математики матиме завдання двох рівнів: рівня стандарту та профільного рівня.
 Детально ознайомитись з рішення колегії можна Тут

09.10.2018

Проект “Фінська підтримка української освіти” шукає спеціалістів 

Читати детальніше 

Літературний конкурс ім. Шевченка стартує 18 жовтня

Літературний конкурс ім. Шевченка стартує 18 жовтня

Цього навчального року урочистості з нагоди початку щорічного Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Шевченка відбудуться 18 жовтня. Відповідне рішення ухвалено Міністерством освіти і науки.
Офіційні заходи з відкриття конкурсу відбуватимуться у Миколаєві. Разом з тим, освітнє відомство радить провести у цей день відкриття конкурсу в українських закладах освіти.
У Міносвіти нагадують, що конкурс традиційно проводиться для учнів 5-11 класів, а також для учнів закладів професійної освіти та студентів вишів.
Для проведення конкурсу мають бути створені організаційні комітети та журі. Завдання для першого етапу конкурсу готуватимуться відповідними закладами освіти, в яких він проходить, для другого та третього етапу – інститутами післядипломної педагогічної освіти.
Конкурсні роботи можуть передбачати теми, що пов’язані, зокрема, з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню націй, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави.
Роботи можна виконувати українською мовою, а також мовами національних меншин, що представлені в Україні.

02.10.2018



Наказом Міністерства освіти і науки України від 28 вересня 2018 року № 1036 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.
Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.
Звертаємо увагу на те, що додаткового періоду для перереєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року не передбачено. Тож змінювати реєстраційні дані можна буде тільки до 25 березня 2019 року.
До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань......Читати далі

01.10.2018

Затверджена нова інструкція з діловодства у школах 

Затверджена нова інструкція з діловодства у школах

Міністерством освіти і науки затверджена нова Інструкція з діловодства у закладах загальної середньої освіти. Відповідний наказ підписаний міністром освіт Лілією Гриневич.
Документ встановлює загальні вимоги щодо документування управлінської інформації та організації роботи з документами для державних і комунальних шкіл.
Інструкція визначає, як мають бути складені накази, протоколи, листи, акти та інші шкільні документи, визначає особливості складання номенклатури справ, зберігання документів тощо.
Окремо інструкцією визначені вимоги до оформлення документів, що виготовляються за допомогою комп'ютерної техніки. Зокрема, документом визначені вимоги до шрифтів, міжрядкових інтервалів тексту, розмірів полів документів та інші особливості оформлення шкільної документації.
Дотримання норм документа є обов'язковим для всіх державних і комунальних шкіл....Читати далі