.
Ніякий директор не в змозі провести зміни, втілити ідеї без підтримки людей, які вірять у нього...
30.03.2018
29.03.2018
Сьогодні, 29 березня, відомий мотиваційний спікер Нік Вуйчич завітав з робочим візитом до України. Разом з міністром освіти і науки Лілією Гриневич Нік провів спільну прес-конференцію, на якій заявив про те, що долучиться до проекту «Безпечна школа» з протидії булінгу та проявам насилля серед дітей і підлітків.....Детальніше
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Державній службі України з надзвичайних ситуацій перевірити школи та дитячі садки на відповідність правилам протипожежної безпеки. Про це повідомляється на сайті ДСНС......Читати далі
28.03.2018
У МОН розповіли про освітній простір класів в НУШ
Міністерством освіти затверджені Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи, які мають взяти до уваги навчальні заклади. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
Документ містить опис облаштування навчальних кабінетів та загальні вимоги до обладнання загального призначення, зокрема, шкільних меблів.
У відомстві наголошують, що особливістю Нової української школи є, поміж іншого, організація такого освітнього середовища, що сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини.
З цією метою має змінюватись просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання.
«У Новій українській школі зростає частка проектної, командної, групової діяльності у педагогічному процесі. Відповідно урізноманітнюються варіанти організації навчального простору в класі. Крім класичних варіантів, використовуються новітні, наприклад, мобільні робочі місця, які легко трансформувати для групової роботи», - наголошують у відомстві.
У МОН також наголошують, що організація освітнього простору має здійснюватись через вісім основних осередків, зокрема, осередку навчально-пізнавальної діяльності з відповідними меблями; змінні тематичні осередки, в яких розміщуються дошки/фліп-чарти/стенди тощо; осередок для гри, оснащений настільними іграми, інвентарем для рухливих ігор та осередок художньо-творчої діяльності з поличками для зберігання приладдя та стендом для змінної виставки дитячих робіт.....Читати детальніше
14.03.2018
Медкартка для школи й дитсадка скасована, - МОЗ
З 13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, згідно з яким для вступу до школи або дитячого садка медична карта дитини є непотрібною. Її форма є недійсною, від батьків не мають права її вимагати.Виконувач обов’язків міністра Уляна Супрун розповіла, що скасовується низка форм первинної облікової документації, серед яких і медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок. «Діти мають пройти тільки звичайні медичні огляди у свого лікаря та отримати стандартну довідку», – наголосила чиновниця.
Як повідомляється на офіційній сторінці Міністерства охорони здоров’я у Facebook, порядок огляду дітей до навчальних закладів також чекають зміни, про які українців проінформують пізніше.
Крім того, зазначається, що всі дані про дитину мають зберігатися не в навчальному закладі, що суперечить сучасному законодавству, а в лікаря, якого обрали її батьки, підписавши відповідну декларацію.
Впровадження програм НУШ: пристрасті та загрози
Реформа загальної освіти може завершитись, так і не розпочавшись. Відчуття цього виникло, коли міністр освіти і науки України запропонувала перевести директорів усіх закладів загальної освіти на шестирічний контракт без оголошення конкурсу. Ця рекомендація означає, що питання реорганізації управління системою відкладається на шість років. Нову українську школу будуватимуть усі ті, хто «успішно» кермував старою. Про загрози такого підходу розмірковує Роман Пастушенко.Рішення колегії МОН України від 23 лютого 2018 року тільки посилило стурбованість, що замість нової, власне української школи в Україні матимемо перелицьовану стару, пострадянську.........Читати далі
Подписаться на:
Сообщения (Atom)